Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs aşısı için net tarihi verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs aşısı için net tarihi verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki korona virüs aşısındaki çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Aşının ortaya çıkması sanırım 2021’in başlarında olur. Muhtemelen Nisan-Mayıs haziran’da birkaç çalışma sonuçlanabilir” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Van, Muş, Hakkari, Bitlis il sağlık müdürleri, saha koordinatörleri, kamu hastaneleri başkanları, halk sağlığı başkanları ve hastane başhekimleriyle değerlendirme toplantıları gerçekleştirdi.

Bakan Koca, yapılan toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki korona virüs aşı çalışmaları hakkında da bilgi veren Koca, “Aşının ortaya çıkması sanırım 2021’in başlarında olur. Muhtemelen Nisan-Mayıs ve Haziran’da birkaç çalışma sonuçlanabilir” dedi.

Bakan Koca’nın konuya ilişkin açıklamasının ilgili kısmı şu şekilde:

Türkiye’de toplam 13 aşı çalışması var. Faz bir çalışmasına kadar gelmiş oldu. Önümüzdeki haftalar faz bir çalışması başlayabilir. Aşının ortaya çıkması sanıyorum 2021’in Nisan-Mayıs-Haziran aylarında olabilir. Bahsettiğim aşılarının yıl bitmediğinden de piyasaya verileceği kanaati taşıyorum. Bununla ilgili bağlantılarımızın, işbirliğimizin olduğunu da söylemek istiyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Milli atlet Yasmani Escobar Copello finalde! | 2020 Tokyo Olimpiyatları
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN