Şahin Bozkurt

Şahin Bozkurt

Kozan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü

Bugün haftanın konuğunu sizlere tanıtmadan önce gözlerimi kapatıp şöyle milattan önceki yıllara yani Lise yıllarıma gidiyorum.

Bizim eğitim gördüğümüz yıllarda Gaziköy Ortaokulu ve Lisesinin toplam öğrenci sayısı 1400 civarında idi. Konusunda uzmanlaşmış 47 öğretmeni ile Gaziköy Lisesi bölgenin en büyük eğitim potansiyeline sahip ve mezunlarının çok önemli fakültelere öğrenci yetiştirdiği bir eğitim kurumuydu diyebilirim.

Okulumuzda öğrencileri ile çok iyi iletişim kurabilen, onları geleceğe hazırlayan o günkü öğretmenlerimizi bugün tekrar saygıyla anıp ellerinden öperken, yaşama gözlerini yumup bu fani hayattan ayrılanlara da Allah (C.C.) dan rahmet diliyorum.

Bugün çok sevdiğim fakat aramızdan ayrılıp rahmetlik olmuş ve her zaman saygıyla andığım Halil Bozkurt isimli öğretmenimin oğlunu sizlere tanıtmak için Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidiyorum. Bizi her zamanki güleryüzü ve samimiyeti ile karşılıyor.

Biraz sohbet biraz çay molasından sonsa Sayın Şahin Bozkurt’a soruyorum.

TurkesManga_20120218160115

Şahin Bozkurt kimdir? Bize kendinizi tanıtır mısınız?

1975 Yılının ağustos ayında Kozan’da dünyaya geldim. Çocukluk yıllarımın bir kısmı babamın görevi nedeniyle sizin de bahsettiğiniz gibi Gaziköy’de geçti. İlköğrenimime Kozan Cumhuriyet İlkokulu’nda başladım. Orta öğrenimimi Kozan İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra 1994 yılında  girdiğim Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 1998 yılında mezun oldum. Yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra  2004 yılında memleketime döndüm.

Peki Kozan’da şu an çok önemli bir görevin başındasınız. Ne zamandan beri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapıyorsunuz?

Kozan’da çeşitli okullarda idarecilik görevinde bulundum. 2007 yılı sonu itibariyle başladığım Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki şube müdürlüğü görevini 5 yıla yakındır sürdürmekteyim.

Ülkemize faydalı bireyler yetiştirmek için görev yapan bir kurumun Şube Müdürü olarak bize kısaca ailenizden de bahseder misiniz?

Evliyim ve Emine Betül, Mehmet Ali, Ahmet Asım isimlerinde 3 çocuğum var. Onları çok seviyorum ve onları vatanını, milletini seven bireyler olarak yetiştirmek için büyük bir mücadele veriyorum.

Kozan’da görev yapmak sizin için nasıl bir duygu?

Memleketime hizmet etmek benim için son derece onurlu bir görev. Ekmeğini yiyerek suyunu içerek büyüdüğüm bu topraklara olan borcumu ödeme fırsatı veren Yüce Yaratıcı’ya sonsuz şükrediyorum. Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği hedefler doğrultusunda genelde Türk Milli Eğitimini, özelde yöremiz eğitimini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, bilinçli projelerle günümüz ihtiyaçlarını da dikkate alarak faydacı bir eğitim anlayışıyla donanımlı, milli, ahlaki değerlerine sahip bireyler yetiştirmek en önemli önceliğimizdir. Her şeyin eğitimden geçtiğine inanan bir insan olarak bireylerin eğitiminin çok önemli olduğuna inanıyorum. Milli Eğitim Bakanlığımızın projeleri son derece insan odaklı, bireyin eğitimine önem veren, toplumu donanımlı insanlardan müteşekkil bir yapı haline getirmek isteyen projelerdir.

Bizler de bakanlığımızın bu özverili çalışmaları karşısında elimizden gelen gayreti göstererek üzerimize düşen görevi ifa etmeye çalışıyoruz.

TurkesManga_20120218160154

Konumunuz olarak personel hareketlerini takip edebiliyor musunuz?

Kozan Milli Eğitim olarak personel hareketlerini yakından takip ederek ihtiyaçlarımızı ve fazlalıklarımızı an be an takip ediyor ve değerli amirlerimizle durum değerlendirmesi yaparak eğitimde personel sıkıntısını minimum seviyelerde tutmaya gayret ediyoruz. İlçe kaymakamımız sayın İzzetin SEVGİLİ eğitim hususunda son derece duyarlı bir insan. Diğer hususlarda olduğu gibi personel konusunda da son derece duyarlı davranarak hiç bir okulda, hiç bir köyde öğretmen eksiği olmaması yönünde bizleri devamlı surette ikaz etmekte ve bu konuyu yakından takip etmektedir.

Peki, okullarımızın fiziki alt yapı ve donanım ihtiyaçlarını takip edebiliyor musunuz?

Evet, okullarımızın fiziki alt yapı ve donanım ihtiyaçları müdürlüğümüz tarafından takip edilmekte ve ihtiyaçlar en hızlı şekilde giderilmektedir.

Başta kaymakamımız Sayın İzzettin SEVGİLİ, siz değerli okul aile birliği başkanımız Türkeş MANGA ve milli eğitim müdürlüğümüzün gayretleriyle Gaziköyümüze kazandırdığımız ek bina bunun en bariz göstergesidir. Bundan sonrada Gaziköyümüzün ve diğer okullarımızın ihtiyaçları aynı özenle takip edilecek ve gereken yapılacaktır.

Şahin Beyin görevindeki konumu nedeniyle büyük bir yoğunluk yaşadığını ve zamanının değerini bildiğimiz için son bir soru yöneltmek istiyorum.

TurkesManga_20120218160237

KozanBilgi.Net ziyaretçilerinize ve şu an sizinle yaptığımız sohbeti takip eden misafirlerimize söylemek istediğiniz duygularınızı alabilir miyiz?

Bizlere bu fırsatı verdiğiniz için sizlere teşekkür eder KozanBilgi.Net e  kutladığı 6.yaşında başarılarının devamını diler daha nice yıllara temennilerimi sunarım. Ayrıca tüm KozanBilgi.Net üye ve ziyaretçilerine de ilgilerinden dolayı teşekkür eder en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

Biz de Sayın Şahin Bozkurt Beyefendiye içtenlikle vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür ediyor başarılarının daha yükseklere ulaşmasını diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN