Sami Açıkgöz İçin Sahada Pankartlı Vefa

Sami Açıkgöz İçin Sahada Pankartlı Vefa

Kozan Spor takımı, Ağrı Spor karşılaşması öncesinde Sami Açıkgöz anısına “Sami Açıkgöz Seni Unutmayacağız.” yazılı pankart açtılar.

3 Lig’de mücadele eden Kozan Spor, İsmet Atlı Stadyumu’nda Ağrı Spor ile karşı karşıya geldi. Maçı 2-1 yenen Kozan Spor. Karşılaşma öncesi “Sami Açıkgöz Seni Unutmayacağız.” yazılı pankart açarak vefa örneği gösterdiler. Duygusal anların yaşandığı stadyumda mv. Tamer Dağlı ve Yusuf Sağlam, Sami Açıkgöz’ün kızına ve ağabeyi olan eski Belediye Başkanı Ecz. Mehmet Açıkgöz’e plaket ve tüm futbolcuların imzaladığı, 01 Sami Açıkgöz yazılı forma hediye ettiler.

KOZAN SPORLU FUTBOLCULAR KABRİNİ DE ZİYARET ETTİLER

Maç öncesi Kozan Spor yönetimi ve futbolcular, merhum Başkan Sami Açıkgöz’ün Yassıçalı Köyünde ki kabrini ziyaret edip Kuranı Kerim okutarak dua ettiler. Kozan Spor As Başkanı Serdal Şahin ziyaretinde; ‘’Futbolcu, yönetici arkadaşlarımıza anlatmak istediğimiz bir şey var. Biz bu uğurda şehit vermiş bir kulübüz, her kulübün bir tarihi vardır ama bizim tarihimiz çok farklı, bu uğurda iki şehit vermiş bir kulübüz,.Biraz daha özveri, Sami Açıkgöz ruhu ile Halil İbrahim Sürücü ruhu ile oynamamız gerekiyor. Biz bu futbolcularımıza biraz daha anlam yüklensin diye buraya getirdik, her sene getiriyoruz. Her sene Sami Açıkgöz’ün kabrine geliyoruz bundan sonrada gelmeye devam edeceğiz. Allah mekanını cennet eylesin’’ dedi.12 EKİM 1997 TÜRK FUTBOL TARİHİNİN ACI GÜNÜ

Kozan Spor kafilesi 12 Ekim 1997’de Kilis Spor ile oynayacağı maça giderken Nurdağ yakınlarında elim bir trafik kazası geçirmiş. Kulüp Başkanı Sami Açıkgöz ağır yaralanmış ve malzemeci Halil İbrahim Sürücü ise hayatını kaybetmişti. Ağır yaralanan Sami Açıkgöz Adana Balcalı hastanesine kaldırılmış ve 13 Ekim 1997’de kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Kozan Spor Yönetimi ve Futbolcuları, 22 yıl önce aramızdan ayrılan Kozan Spor’un efsane başkanı Sami AÇIKGÖZ’ü unutmadı, unutturmadı. Merhum Sami Açıkgöz’ü ve Halil İbrahim Sürücü’yü Rahmet ve Özlemle anıyoruz. Ruhları şad, makamları cennet olsun

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN