Samsung, Almanya da dijital fotoğraf makinesi satışlarını durdurdu

Samsung, Almanya da dijital fotoğraf makinesi satışlarını durdurdu

Samsung’un dijital kamera departmanında işler yolunda gitmiyor. Kasım ayında Güney Kore’den gelen haberlerde Samsung dijital kamera birimi kapatacağı iddia edildi. Dünya devi firmadan henüz bu yönde resmi bir açıklama gelmedi fakat dijital kamera departmanın kapanacağını gösteren işaretler ortaya çıkmaya başladı bile.

Samsung ilk olarak 2016 yılında dijital kamera birimi için herhangi bir ürün duyurusu gerçekleştirmeyeceğini açıkladı. Firma daha sonra popüler cihazlarından Samsung NX1 fotoğraf makinesinin üretimini durdurduğu yönünde bir karar aldı. Konuya ilişkin son gelişme ise Almanya’da geldi.

Samsung tüm Avrupa’da fotoğraf makinesi satışlarını sonlandırabilir

Samsung, Alman pazarındaki dijital kameralar ve aksesuar satışlarına aşamalı olarak son verileceğini resmen açıkladı. Ülkedeki satışların düşüş eğiliminde olması ve şirketin piyasa şartlarına adapte olması nedeniyle kararın alındığı belirtildi. Şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Samsung çok yakında tüm Avrupa’da fotoğraf makinesi satışlarını durdurduğu yönünde bir açıklamada bulunacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın