Sayın Bülent Arınç “ Edepsiz Halk Değil Sizsiniz”

Sayın Bülent Arınç “ Edepsiz Halk Değil Sizsiniz”

Adalet ve kalkınma partisi kurucu üyesi, Sayın Bülent Arınç, bu dönem hariç dört dönemdir Adalet ve kalkınma partisi milletvekilli olarak meclise girmiş, bir dönem meclis başkanlığı yapmış bir dönemde bakanlık yapmış ve bu görevlere halkın anasının ak sütü kadar temiz olan oylarıyla seçilmiştir.

Ancak bu dönem milletvekilliği olmadığı için Cumhurbaşkanlığı tarafından yüksek istişare kurulu görevine atanmıştır. Atandığı gün istişare kurulu üyelerinin maaşlarının 13 bin TL olduğu için, az bulup bir ay sonra % 40 zam yapılarak maaşlarını 18 bin TL’ye çıkartılmıştır. Tabiki vatandaşlarımız bu konu basına aksettiği için “ biz %10 zam alırken veya üniversite mezunu olarak boş gezerken neden bunlara %40 zam veriliyor” diyerek serzeniş de bulundular, bu sözlerden rahatsız olan Sayın Bülent Arınç televizyonlara çıkıp “ halka seslenerek, edepsizler siz kimsiniz ki benim maaşımı soruyorsunuz ”diyerek gerçekten en büyük edepsizliği kendisi yapıyordu .

Halk olarak beklerdik ki, Sayın Cumhurbaşkanı Arınç’ı hemen görevden alıp” Benim halkıma edepsiz diyenle işim yok derdi” maalesef oda bunu yapmadı ve halktan da özür bile dilemediler.

Sayın Arınç eğer sizde biraz olsun utanma duygusu varsa edep ve adabı biliyorsanız, TBMM Başkanlığına seçildiğinizde Sayın Gelen Kurmay Başkanı ve ordu komutanları sana hayırlı olsuna geldiğinde 45 saniye oturup geri kalktılar, eğer Ogün biraz utanma duygunuz olsaydı o makamdan istifa ederdiniz, âmâ ne yazık ki, o onurlu davranışı gösteremediniz.Peki, şimdi soruyorum Sayın Arınç 17 senedir en az 25 milyon seçmen sizi ülkenin en önemli makamlarına getirdiler, bugün için arabuluculuk maaşı alıyorsunuz, milletvekilli emekli maaşı da alıyorsunuz, bu yetmediği gibi Cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu görevinden de 18 bin TL maaş alıyorsunuz ve sizi sorgulayan halkada edepsiz diyorsunuz, yazıklar olsun diyorum, günde 5 vakit Allah’ın huzuruna duruyorsunuz, sokağa bir çık bakalım vatandaş ekmeğini çöp bidonundan topluyor, eğer biraz utanma duygun varsa halkından utanmıyorsan Allahın’dan utan bari, Allah’ın adaleti bir gün bunun hesabını mutlaka sizden soracaktır. saygılarımla.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN