Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Şehit Eşini 8 Günlük Bebeği ile Asker Selamı Vererek Uğurladı

Şehit Eşini 8 Günlük Bebeği ile Asker Selamı Vererek Uğurladı

Şırnak’ta sivil kıyafeti ile marketten alışveriş yaptığı sırada teröristlerce şehit edilen Jandarma Astsubay Ömer Koca’yı (27) eşi kucağındaki 8 günlük bebeği ile asker selamı vererek son yolculuğuna uğurladı. Eşinin üniformasını giyerek törene katılan acılı eş kucağındaki bebeği ile tabuta sarıldı. Şehidin annesi Ayşe Koca ise törende ‘Ömer’im’ diye feryat etti.

HELALLİK ALINDI

Şırnak’taki askeri törenin ardından şehit Astsubay Ömer Koca’nın havayolu ile Adana’ya oradan ise karayolu ile ailesinin yaşadığı Mersin’e getirildi. İlk önce helallik alınmak üzere merkez Akdeniz ilçesi Barış Mahallesi’ndeki baba ocağına getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu daha sonra ise tören için Muğdat Camii’ne götürüldü.

EŞİNİ 8 GÜNLÜK BEBEĞİYLE UĞURLADI

Cuma namazı sonrası cenaze namazını Mersin İl Müftüsü Ali Melek kıldırdı. Şehidin cenaze törenine katılan annesi Ayşe Koca ‘Ömerim’ diye feryat etti. Oğlunun fotoğrafını öpen baba Hüseyin Koca metaneti elden bırakmamaya çalıştığı görüldü. Şehidin 2 yıl önce evlendiği eşi ise eşinin üniformasını giyerek 8 günlük bebeği Muhammet Hüseyin ile cenaze törenine katıldı. Bebeği ile birlikte eşinin tabutuna sarılan acılı eşin göz yaşları sel oldu. Şehit eşini kadın askerler sakinleştirmeye çalıştı. Acılı eş eşinin cenazesinin araca konup mezarlığa götürülmesi sırasında ise asker selamı vererek uğurladı.

Askeri ve mülki erkan ile vatandaşların katıldığı törenin sonunda şehidin cenazesi Mersin şehitliğinde toprağa verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN