Şehit törenleri neden iptal edildi?

Şehit törenleri neden iptal edildi?

CHP Grup Sözcüsü, şehit cenazeleri için düzenlenen resmi törenlerin neden yapılmadığını Meclis kürsüsünden sorguladı

Şehit törenleri neden iptal edildi?

ADANA – Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya, CHP Grubu olarak savaştan ve kandan beslenenleri kınadıklarını söyledi. Şehit cenazelerindeki törenlerin neden iptal edildiğinin soran Çetinkaya, “Kimler, neden bu törenlerin önüne geçiyor. Yoksa şehit törenlerinde vatandaşların tepkisinden mi korkuluyor” dedi.

SAVAŞTAN VE KANDAN BESLENENLERİ KINIYORUZ

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısı ilk birleşiminde CHP Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya, Türkiye’nin seçimlerden sonra kan gölüne döndüğünü ifade etti. “Ülkemizdeki acıların son bulmasını ümit ediyorum” diyen Çetinkaya, dün Dağlıca’da meydana gelen terör saldırılarının herkesi derinden yaraladığını vurguladı. Çetinkaya, “CHP Grubu adına şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da belirttiği gibi savaştan ve kandan beslenenleri nefretle kınıyoruz. Bu akan kanı  birlik ve beraberlik içinde sevgiyle ve dostlukla, ortak yaşam kültürümüzle durduracağız. Çünkü ulusumuzun güvenliğini ve yaşamını her şeyden önemli görüyoruz. Olayın ardından yapılan ‘Bir partiye 400 milletvekili verilseydi, Anayasa yapacağı çoğunluğu alsaydı, bu olaylar olmazdı’ şeklindeki açıklamaları da meclis huzurunda vatandaşlarımızın takdirine bırakıyorum.” diye konuştu.

TÖRENLER NEDEN İPTAL EDİLDİ?

Adana’nın bugün de bir şehidini gözyaşları arasında toprağa verdiğini anımsatan Ulaş Çetinkaya, şehitler için düzenlenen törenlerin neden iptal edildiğinin sorgulanması gerektiğini ifade etti. Çetinkaya, “Kimler, neden bu törenlerin önüne geçiyor. Yoksa şehit törenlerinde vatandaşların tepkisinden mi korkuluyor. Şehit cenazeleri üzerinden siyasi prim elde etmeye çalışanları da CHP Grubu adına kınıyorum” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rus savaş gemileri Boğaz’dan geçti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın