DOLAR 15,5402 0.39%
EURO 16,2317 0.67%
ALTIN 906,270,51
BITCOIN 454910-2,82%
Adana
24°

AZ BULUTLU

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Şehitler Öldü, Vatan Bölünmez

ABONE OL
30 Eylül 2014 21:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

Bir hilâl uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi…
Bedrin aslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
“Gömelim gel seni tarihe’ desem, sığmazsın.”

Mehmet Akif ERSOY

 

 

Ülkemiz bu hafta yine peş peşe duyduğumuz şehit askerlerimizin haberleri ile sarsıldı. Mehmetçiklerimiz Vatanını korumak için kahramanca, erkekçe canlarını verdiler. Ve geride gözleri yaşlı ama gururlu “VATAN SAĞOLSUN” diyebilen analar, babalar, bacılar, kardeşler, sevgililer bıraktılar.

 

“VATAN SAĞOLSUN”

 

Vatan Sağ olsun, ama nereye kadar?

 

Her kes itiraf etmekten korkuyor ama ülkemizde adı konulmamış bir savaş var. Eli kanlı terör örgütü her gün eylemler düzenliyor, askerimizi ve sivil vatandaşlarımızı öldürüyor, ülkeyi yöneten siyasetçiler önlem almak yerine boş laftan başka bir icraat yapmıyorlar. Bitmiş konumundaki bir terör örgütü AKP nin teröre karşı etkisiz kalması ve askerin elini kolunu bağlaması ve maalesef Türkiye Büyük Millet Meclisinde PKK yanlıları olarak tabir ettiğimiz bir siyasi partinin milletvekilleri ağızlarından salyalar akarak İmralı canisinin muhatap alınmasını defalarca gündeme taşıyarak teröristlere moral vermiştir.

 

Geçtiğimiz günlerde güneydoğuda çatışmada askerlerimiz tarafından öldürülen PKK lıların leşleri ailelerine teslim edilirken binlerce terör yanlısı, devletin ambulansı ile taşınırken ambulansın üzerine “İNTİKAM” yazarak şov yaptılar.

 

Neyin intikamı bu… Bu kadar alçak sürüsü şov yaparken ekranlarda gerek askeri birliklerimizden gerekse emniyet güçlerinden tek bir engellemeye maruz kalmadılar. Yani kısaca belirtmek istediğim şu eğer terör örgütünü destekliyorsanız ve daha açıkça söylüyorum “Kürt Kökenli” iseniz ve Biji Kürdistan diyerek ağzınızda salyalar akarak naralar atıyor, terör örgütünün paçavrasını bayrak diye sallayıp apo posterleri açıyorsanız yaptığınız eylemlerde hiç kimsenin kılı kıpırdamıyor.

 

Tekel işçilerinin ekmek mücadelesi için yaptıkları eylemlerde coplarını düşmana vuruyor gibi vuran emniyet güçlerini maalesef bu insanların gösterilerinde göremiyoruz.

 

Mayıs ayının ortalarında Kozanlı şehidimiz Metin Can’ın cenaze töreninde Eski Bakan Kürşat Tüzmen’e Kozan’lılar büyük tepki göstermişlerdir. Terör örgütüne seyirci kalan bir hükümetin temsilcisi olan Kürşat Tüzmen’i Kozan’lılar aralarında istememişler ve “Onlar yan gelip yatmadılar”, “Onlar kelle değil” diyerek Tüzmen’e tepkilerini göstermişlerdir.

 

Sayın Tüzmen ve Adana Valisi İlhan Atış’da yapılan hareketin doğru olmadığını ve Kozan’lılara yakıştıramadıklarını söylediler. Fakat Gerek Sayın Tüzmenin gerekse Sayın Atış’ın iyi bilmeleri gereken bir şey var. Ateş düştüğü yeri yakar. Sizin gelip o insanların cenazelerine siyah gözlüklerinizi takıp yukarıdan bakmanız onların acılarını hafifletmez. Acılarını daha da körüklersiniz.

 

Kozanlılar bu ülkenin belki de devlet tarafından en az yardım gören, işsizlik oranı çok yüksek, yolları en küçük köyünden en büyük kasabasına kadar tamamen bozuk olan her gün elektrikleri kesilen bir ilçenin insanları olarak devletini hiçbir zaman eleştirmemiştir. Devletine hiçbir zaman baş kaldırmamış, devletin polisine, askerine taş atmamıştır.

 

Buna rağmen bu hafta Van’ın Gürpınar İlçesi’nde operasyona giderken bulundukları birliğe teröristlerin taciz ateşi açması sonucu şehit olan jandarma çavuş 20 yaşındaki Serdar Yeşilyurt’un cenaze töreninde bir Kozan küskünlüğü yaşandı. Şehidimiz sevenleri ile helalleşmesi için Kozan’a getirilmezken ara yollardan kaçırılır gibi getirilerek alelacele defnedildi.

 

Bu vatan için canını vermiş bir kahraman askerimiz kuzuların sessizliğinde sessizce gömüldü. Cenaze töreninde görülen tek şey devletin Kozan’a küskünlüğüydü.

 

Ve son olarak belirtmek istediğim en önemli konu da Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın Bir portakal bahçesinde bekçilik yapan, aynı bahçe içindeki briketten yapılmış 2 odalı gecekonduyu andıran evde yaşayan ve yoksulluk çeken şehidin ailesine giyecek yardımı yapıldığı haberiydi.

 

Kozan Belediye Başkanı Ak Partili Kazım Özgan’ın talimat verdiği Zabıta Müdürü Mutlu Dağlı tarafından evlerinden alınan aile üyeleri, saat 24.00 olmasına karşılık, özel olarak açılan bir mağazaya götürülüp, tepeden tırnağa giydirilmiş. Kazım Beyi bu yardımından dolayı kutluyorum ama bunu reklâm yapıp basına sızdırmanın ve zaten ciğerleri yanmış bu aileyi yoksulluklarından dolayı daha da utandırmanın anlamı var mıydı? Hani bir elin verdiğini diğer el görmeyecekti. Bunu Türkiye’deki haber ajanslarına aktarılmasının gereği var mıydı?

 

Evet dileğimiz bundan sonra yeni şehit haberleri duymamak ve barış içerisinde tek bir millet tek bir devlet olarak yaşayabilmek. Ve en önemlisi şehit cenazelerimizi kaçırır gibi değil onların hak ettikleri şanlarına göre defnetmek.

 

Aziz şehitlerimizi rahmetle anarken gözü yaşlı ailelerine sabırlar diliyor ve açılım safsatası ile akan kanları durduramayan ve şehit cenazelerinden utanan siyasetçilerimize ve özellikle terör eylemleri ile ülkeyi bölmeye çalışan terör örgütünün eli kanlı canilerine inat olarak haykırıyor, bağırıyorum.

 

“ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ.” 


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.