SETA Vakfı Başkanlık Semineri İptal Oldu

SETA Vakfı Başkanlık Semineri İptal Oldu

Darende kökenli Bekir M. Büyük’ün internet gazetecilerinin adını kullanarak seminer düzenlemeye kalkışması fiyasko ile sonuçlandı.

Ankara merkezli SETA VAKFI ile internet gazetecilerinin adını kullanarak seminer yapmaya kalkışan Bekir Murat Büyük’ün hevesi kursağında kaldı.

Bekir Murat Büyük, Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER)’in adını çağrıştırarak SETA VAKFI’nın merkezini devre dışı bırakmak suretiyle İstanbul Şubesi yetkilileri ile temasa geçti. İstanbul’da Darendeli bir hemşerisinin yardımı ile de Adana’da düzenlenecek seminer için dernek yöneticilerinden gizleyerek harekete geçti.

Çukurova bölgesindeki internet gazetecilerini tek çatı altında toplamayı hedefleyen ÇİGDER’i kullanarak isim yapmaya çalışan Bekir Murat Büyük’ün bombası elinde patladı.

SETA VAKFI yöneticileri ile Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Azmi Ertan’ın yaptığı görüşme sonrasında Bekir Murat Büyük’ün dernek yöneticilerinden gizlediği plan ortaya çıktı.

‘Başkanlık Semineri’nin gelişmeler üzerine iptal edildiği bildirildi.

SETA VAKFI tarafından yapılan açıklamada, Adana ANEMON Oteli’nde 28 Mart 2015 Cumartesi (bugün) yapılacağı duyurulan seminerde vakıf tarafından katkı sunulmasının mümkün görülmediği, ayrıca; ‘böylesi rahatsız edici bir ortamda SETA VAKFI’nın adının geçmesinin kendileri açısından üzüntü verici olduğu’ kaydedildi.

ÇİGDER Başkanı Azmi Ertan, internet gazetecilerinin adını basamak yapmaya çalıştığı kaydedilen Bekir Murat Büyük’ün ihraç talebi ile yetkili kurullara sevk edildiğini duyurdu.

İhraç talebinin yakın zamanda karara bağlanacağı belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın