DOLAR 17,2711 0.29%
EURO 17,6066 0.3%
ALTIN 967,590,52
BITCOIN 3582062,79%
Adana
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

SEVGİLİ ANNE VE BABALAR! EVLATLARINIZI KİMSELER KULLANAMASIN
1974 okunma

SEVGİLİ ANNE VE BABALAR! EVLATLARINIZI KİMSELER KULLANAMASIN

ABONE OL
06 Haziran 2022 09:11
SEVGİLİ ANNE VE BABALAR! EVLATLARINIZI KİMSELER KULLANAMASIN
1

BEĞENDİM

ABONE OL

AYHAN KAYHAN
EĞİTİMCİ / YAZAR

Sevgili ebeveynler, evlatlarınızı siz hariç herkes, kendi emelleri doğrultusunda kullanmak isteyecektir. Bunu yapmak uğruna ise evladınız veya sizin için değerli olan bir olguyu alırlar, bunu tekrar vererek kullanışa hazır hale getirirler. “Ben istemezsem eğer, kıymetli hissettiğim ne varsa kimse onu benden almaz!” diyorsunuz belki de şimdi. Alırlar, öyle bir alırlar ki…

Kullandığımız sosyal medya araçları, mesajlaşma uygulamaları ve haberleşme sağlayan başka platformlar… Tüm bunlar, değerli hissettiğiniz bilgileri elinizden almak için kurgulanmıştır. Bu saydıklarımı kullanırken veya evlatlarınız kullanırken lütfen dikkatli olunuz.

İsmini anmayacağım, şu yeşil renkli olan, telefon ahizesi işareti bulunan uygulama var ya… İşte en tehlikesi odur. Tüm konuşmalarınız, gönderdiğiniz tüm video ve fotoğraflar, Kaliforniya’da kocaman bir yapı içinde saklanmaktadır. Siz silseniz bile, kullandığınız bir veri silinmiş olmuyor.

Yeri ve zamanı geldiğinde, işte bu birileriyle paylaşılan veriler; eli çantalı, siyah giyinmiş adamlar tarafından bir çantada önünüze atılıverir. Neye uğradığınızı anlamaz, apışıp kalırsınız. Aslında, sizin değerlinizi almışlardır, size getirip artık sizi kullanmak istediklerini dile getiriyorlardır. Çık hadi işin içinden çıkabilirsen!

“Aman, kim beni kullanacak, dünyada adam mı bitti de benim peşime düşecekler?” dediğinizi duyar gibiyim. Haklısınız! Bu siyah giyinmiş adamların, bir öğrenciyle, bir öğretmenle veya küçük bir ilçenin belediye başkanıyla işleri yoktur. Umursamazlar da zaten… Ama eğer siz veya evladınız, bir bakan, kitleleri harekete geçirebilen bir lider ya da milyonlarca takipçisi olan bir sanatçı olursa o zaman iş değişir. Kullanılmaya uygun bir nefer olarak sizi ordularına dâhil etmek isteyeceklerdir.

Şimdi durduk yere kimse bana, “Biz kim, insanları etkilemek kim?” diye fısıldamasın. Sayın okur, kimse yarının ne getireceğini bilemiyorken, evladınızın hangi konumlarda olacağını kim bilsin? Ünlü Düşünür Friedrich Nietzsche, “İnsan ağaca benzer. Ne kadar yükseğe ve aydınlığa çıkmak isterse o kadar kök salar yere, aşağılara, karanlığa, derinlere, kötülüğe…” demektedir.

Evladınız, en yükseğe çıkmak için kökler salarken yeryüzüne, ona öğütler verin. Bu okuduklarınızı onların kulağına, uygun bir dil ile fısıldayın. Değerli hissedilen ne varsa ellerinde, onlara sahip çıksınlar. Kötü niyetli ordu kuranlar, onlara asla ve asla erişemesin. Kim bilir? “Bu yazıyı okuyan bir babanın evladı, ileride cumhurbaşkanı olacaktır,” kim bilir? Siz evladınızı bu hissiyatla, o yeşil renkli mesajlaşma uygulamasını doğru şekilde kullanmasını tavsiye ederek yetiştirin.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.