DOLAR 18,0510 0.56%
EURO 18,3004 -0.17%
ALTIN 1.020,650,37
BITCOIN 420349-0,66%
Adana
30°

AZ BULUTLU

04:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Seyhan’da ‘danışma kurulu’ periyodik aralıklarla toplanacak
67 okunma

Seyhan’da ‘danışma kurulu’ periyodik aralıklarla toplanacak

ABONE OL
17 Şubat 2016 12:41
Seyhan’da ‘danışma kurulu’ periyodik aralıklarla toplanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, İlçe Danışma Kurulu toplantılarını düzenli olarak yapacaklarını söyledi

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, geçtiğimiz hafta sonunda yapan Seyhan İlçe Danışma Kurulu’nun oldukça verimli geçtiğini belirterek, danışma kurulu toplantılarının parti tüzüğü gereğince periyodik aralıklarla yapılacağını bildirdi. Danışma kurulu toplantısında konuşan katılımcıların eleştirilerinin ve önerilerinin Seyhan İlçe Başkanlığı’nın çalışmalarına ışık tutacağını ifade eden Kolcu, “Parti içi bütünleşme çalışmalarımızı tamamlayan danışma kurulumuzda dile getirilen eksiklikleri en kısa zamanda tamamlayıp, yapılacak ilk seçimlerde partimizi Adana’da birinci yapmak için Seyhan ilçemizin özellikle varoş olarak adlandırılan kenar mahallelerine yönelik yeni çalışma modellerini yaşama geçireceğiz” dedi.

Abeydullah Kolcu - Danışma Kurulu1

“DANIŞMA KURULU TOPLANTISI VERİMLİ GERÇEKLEŞTİ”
Uzun bir aradan sonra geçtiğimiz cumartesi günü Seyhan Kültür Merkezi’nde milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, eski il ve ilçe başkanları, eski milletvekilleri ve partili muhtarlar, partili sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kurultay delegeleri ve parti emektarlarının katılımıyla gerçekleştirilen CHP Seyhan İlçe Danışma Kurulu toplantısını değerlendiren Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, danışma kurulunun ruhuna uygun olarak, oldukça verimli bir şekilde gerçekleştirildiğini kaydetti.

“ELEŞTİRİLER, ÖNERİLER ÇALIŞMALARIMIZA IŞIK TUTACAK”
Kurul toplantısında davetli katılımcıların yaptıkları konuşmalarda Seyhan ilçesiyle ve parti çalışmalarıyla ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulunup öneriler sunduğunu aktaran Kolcu, “Konuşmacıların her eleştirisi ve önerisi bundan sonraki çalışmalarımız için çok değer taşıyor. Partimize emek veren isimlerin görüşleri önümüzdeki süreçte yaşama geçireceğimiz çalışmalarımızda yol gösterici olacak” diye konuştu.

“DANIŞMA KURULU PERİYODİK ARALIKLARLA TOPLANACAK”
Parti içi çekişmelerin sonlandırılması noktasında danışma kurullarının önemli bir işleve sahip olduğunu dile getiren Kolcu, “İl Başkanımız Ayhan Barut göreve geldiği günden bu yana toparlayıcı, birleştirici, bütünleştirici bir çaba içerisinde. Bu çalışmalar sonucunda partimiz Adana’da çok önemli bir yere geldi. Danışma kurulu toplantısı bu çalışmaların tamamlayıcısı olmuştur. Bundan sonra da parti tüzüğüne uygun olarak danışma kurulu toplantılarını periyodik aralıklarla gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Abeydullah Kolcu - Danışma Kurulu2

VAROŞLAR İÇİN ÖZEL BİR ÇALIŞMA YAPILACAK
Danışma Kurulu toplantısındaki dile getirilen en önemli konulardan birinin kentin kenar ve kırsal kesimlerine mahallelerine yönelik çalışmalar olduğunu aktaran Kolcu, bu bölgelere yönelik özel bir çalışmanın hazırlığı içinde olduklarını bildirdi.
Seyhan İlçe Örgütü’nün örgütlenme modelinin sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı olacağını, parti içinde diyalogu etkin kılacaklarını belirten Kolcu, “Bu çalışmaları sürekli hale dönüştürdüğümüzde CHP mevcut belediyelerle birlikte ilçe belediyesi sayısını artırıp, Büyükşehirde de en iddialı parti olacaktır. Şu an bu hava yakalanmış durumda ve inanıyorum ki, önümüzdeki süreçte milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, örgütlerimiz, meclis üyelerimiz, partili muhtarlarımız ve mahalle dinamiklerimizle topyekun bir seferberlik anlayışıyla ülkemizi kaosa götüren, açlığa sefalete sürükleyen AKP iktidarına karşı CHP bu halkın umudu olacaktır. Çünkü artık bu yapı karşısında direnebilecek, halka umut verebilecek CHP dışında hiçbir siyasal güç kalmamıştır” ifadelerini kullandı.

“CHP GÜÇLENDİKÇE ÜLKEYİ KARANLIĞA GÖTÜRMEK İSTEYENLER AMACINA ULAŞAMAYACAK”
Türkiye’nin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin laik, demokratik Cumhuriyetin sigortası olduğunun altını çizen Kolcu, CHP’nin kıymetinin bilinmesi ve ülkenin geleceğinden, çocuklarının yarınından endişe eden herkesin CHP çatısı altında birleşmesi gerektiğini bildirdi.

Kolcu, “CHP Türkiye’de ne kadar güçlü ve etkin olursa bu ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyenlerin amacına ulaşması o kadar zor olacaktır. CHP güçlü olduğu zaman ülkede, demokrasi, özgürlükler ve insan hakları gibi olgular değer kazanacak; işsizlik, sefalet, yoksulluk azalacaktır. CHP’nin olmadığı yerde kan ve gözyaşı, işsizlik, sefalet olacaktır” ifadelerini kullandı.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.