KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Şimdi bunlar daha mı iyi Müslüman oldu?

Şimdi bunlar daha mı iyi Müslüman oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre işsizlik 2011 yılı Ocak ayında 2.6 puan düşerek 11.9 puana gerilemiştir.

Bu sevindirici bir haber olarak görülebilir. Ama işin aslı öyle değil. Allah fakir kulunu sevindirmek için önce eşeğini kaybettirir üzer, sonra da buldurup sevindirirmiş. Bu hikayenin aslıda böyledir.

Şöyle bir geriye dönelim kriz öncesine kadar. 2008 yılı Ocak ayı işsizlik oranı 11.6 Yani  başbakanın ağzıyla  teğet geçen kriz öncesi verilerine hala ulaşamamışız. Bununla da davul çalıp halay çekiyoruz.

Birde TUİK verilerini inceledikçe ilginç rakamlar çıkıyor ortaya.

Hala Türkiye’de 3 milyon 44 bin kişi işsiz. Yani aç.

Nüfusun büyük bir bölümü kentlerde oturuyor.

Kentlerde işsizlik oranı 13.8, kırsalda ise 8.1

Genç nüfusun işsizlik oranı ise yüzde 22’dir.

Mevcut işsizlerin 369 bin kişisini de bu dönemde işten ayrılanlar oluşturuyormuş. Herhalde zevkten ayrılmadı bunlar.

Ya iş yeri kapanmıştır. Ya da işçi çıkartılmıştır. Samsun’da özelleştirilen Ballıca sigara fabrikasını satın alan British American Tobacco firmasının 600 işçisinden 120’sini çıkarttığı gibi.

….İlahiyatçı Faysal Hacımustafaoğlu adlı bir vatandaş gazeteci Behiç Kılıç’a bir mektup göndermiş. Yazar mektubu köşesinde aynen yayınlamış. Ben size o mektubun son paragrafını yorumsuz olarak sunuyorum.

“Allah adına Müslümanlardan yetki talep edenler, istedikleri makamı yakalayınca; fakir iken Karun kadar zengin oldu, yürürken milyon euroluk jeeplere binmeye başladı, mazlum iken zalim oldu, güçsüz iken güçlü oldu, mütevazi iken kibirli oldu, unutulmuşken unuttu, ölçüsüzce hükmeder oldu.

Şimdi bunlar daha mı iyi Müslüman oldu?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın