DOLAR 16,3811 0.08%
EURO 17,6083 0.65%
ALTIN 971,53-0,31
BITCOIN 478774-1,61%
Adana
28°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

60 okunma

Şimdi MHP zamanı

ABONE OL
30 Eylül 2014 21:25
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizde son günlerde oynanan oyunları ibretle izliyoruz. AKP iktidara geldiğinden beri her kesin özel dinleme cihazları ile dinlendiği ve özel yaşam diye bir şeyin kalmadığını artık biliyoruz.

 

İş o kadar çığırından çıkmış ki dinlemeyi bırakın insanların yaptıkları her şey, her hareket görüntülü olarak kaydediliyor ve günü geldiğinde şantaj malzemesi olarak karşılarına çıkarılıyor.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım ile başlayan şantaj kasetleri dün parti yönetiminin başında bulunan 6 yöneticiyi de koltuğundan aldı. Hepsinin açıklamaları bir birine benziyor “partimize zarar vermemek için istifa ediyorum”. Peki bu insanlar acaba MHP’ye ve ülkücü camiaya gerçekten zarar vermediler mi?

 

MHP denilince ahlak, hoş görü, fazilet, inanç, milli birlik ve beraberlik, başkalarının namus ve hürriyetine yan bakmama akla gelmiyor mu? Türk Milleti, bizleri bu milli ve manevi değerleri özellikle bünyesinde barındırdığı için Türk Milletinin ve Devletinin bekası için güvenilecek tek parti olarak görmüyor mu?

 

MHP gibi faziletlerini yukarıda sıraladığım özelliklerinden dolayı bir partinin başındaki yöneticilerin hal ve hareketlerine, özel yaşamlarına dikkat etmesi gerekmez mi?

 

Ama maalesef bakıyoruz ki iğrenç görüntülerde de izlediğimiz gibi adamlar don çıkarmaktan memleket meseleleri ve MHP nin sorunları ile ilgilenmeye vakit bulamamışlar, seçmenlerine yeterli ilgi ve alakayı göstermemişlerdir.

 

Ecevit, Bahçeli, Yılmaz koalisyonundan oluşan hükümet iyi yönetilemediği için iflas etmiş ülkeyi büyük bir ekonomik kaosun içine sokmuş ve dışarıdan bir Derviş’i ithal olarak Ekonomi bakanı olarak getirmişlerdir. O Derviş’te memleketi içinden çıkılamayacak bir konuma taşımış ve daha sonra kendisi de bir siyasi oluşumun içine girerek ülkeden kaçıp gitmiştir.

 

Ecevit’in sağlık sorunu nedeni ile Başbakanlık Bahçeli’ye verileceği anda Devlet Bahçeli erken seçim istedi ve seçime gidildi. O yıllarda MHP eski milletvekili Ali Halaman, MHP Kozan İlçe Başkanı Yusuf Seğmen ve MHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Tufan Kandemir iş yerime, ziyaretime geldiler ve kendileriyle uzun süre sohbet ettik. Ali Halaman’a “Ali Bey, erken seçim kararı aldınız, insanlar büyük bir ekonomik bunalım içine düştüler, intihar ediyorlar, yuvalar dağılıyor, üstelik gördüğüm kadarıyla siz de dâhil olmak üzere MHP li milletvekilleri bu ülkeye faydalı olamadınız. Bir Apo itini bile asamadınız” bu ortamda MHP’nin böyle büyük bir gücünü bir daha toplayıp iktidar olmanız imkânsız, partimize çok yazık ediyorsunuz” dedim.

 

Sayın Halaman “Türkeş Bey, bakın mahçup olacaksınız, şuna içtenlikle inanın biz tek başımıza büyük bir çoğunlukla iktidara geleceğiz ve ülkeyi tek başımıza yöneteceğiz” dedi. Sonuç ne oldu peki MHP barajın altında kaldı. Devlet Bahçeli bütün sorumlusu benim diyerek partiden istifa etti. Ve barajın altında kalan Mesut Yılmaz ve Tansu Çillerin’de istifa etmelerine ve siyasi yaşamlarının bitmelerine vesile oldu.

 

Hani derler ya siyaset koltuğu tatlıdır. Bırakmak imkânsız. Devlet Bahçeli tekrar MHP’nin başına geldi “Öncelikle çengel bıyıklar kesilecek, kurt işaretleri yapılmayacak ve ülkücülerin birlik ve beraberliğine vesile olan Erciyes Kurultayı kaldırılacak” dedi. Apo’nun idamı konusunda masaya yumruğu vurup hükümeti bozamayan Bahçeli siyaset sahnelerinde ip atarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Koray Aydın’ın iadei itibarı için kendi Cumhurbaşkanı adayımız yumruklanırken AKP nin adayı Abdullah Gül’e destek verildi.

 

Parti tabanını hiç dinleme zahmetine girmeyen MHP 12 Haziran seçimlerinde iyi bir liste ile çıkmış olsa idi tek başına iktidara gelmek ve AKP’yi silip süpürmek hayal bile değildi. Ama Devlet Bahçeli ve ekibi özellikle sanki seçimi kazanmamak için ellerinden geleni yaptılar ve daha önceki hükümet ortağı oldukları dönemde memleketi AKP’ye teslim eden MHP milletvekillerini tekrar ilk sıralara liste başlarına aldılar. Sayın Bahçeli acaba bu ülkede başka milliyetçi, ülkücü, vatanını ve milletini seven insanlar bulmakta mı zorlandı. Yoksa inadına biz bu listeyle gireriz, nasılsa Recai Yıldırım’ın deyimiyle “sağ seçmeni yuvarlaktır.” Bize oy verirler mi diye düşündüler acaba.

 

Apo için ip atarken PKK’nın borazan başlarından Hasip Kaplan’la TBMM’de gülümseyerek el sıkışan ve ülkemizin mozaik gerçekleri diyen Bahçeliye kırgın olan birçok insanın “yalnızca partimizin bayrağı dalgalansın ama Bahçeliyi sevmiyorum ve lider olarak görmüyorum” sözlerini Devlet Bahçeli hiç duymadı mı acaba?

 

Sonuçta unutulmaması gereken ve özellikle vurgulamak istediğim konu şudur; Bizler ne kadar MHP ile yoğrulmuş, Alparslan Türkeş MHP’lileri isek, Bahçeliye ne kadar kırgın da olsak, MHP’nin bu ülkenin ayakta kalması için gerekli olan en önemli temel direğinin olduğunu ve MHP’siz bir mecliste ülkenin parçalanmaktaki sürecinin daha da ileriye giderek geri dönülmesi imkânsız bir konuma geleceğini ve beklide çocuklarımıza bırakacağımız bir Atatürk Cumhuriyetinin kalamayacağının bilinmesi gerekiyor.

 

Geçtiğimiz günlerde MHP milletvekili adayı Ali Halaman’ı ilçemiz Kozan ve özellikle Gaziköy için hiç faydalı olamadığını, yalnızca seçimden seçime bölgemizi ziyaret ettiğini, varlıklı aileleri dolaştığı bu yüzden Gaziköy seçmeninin Ali Halaman’ı görmek istemediklerini belirten bir haber yapmıştım.

 

İsmini vermeyen bazı site ziyaretçilerinden çirkin eleştiriler geldi. “Sizler MHP’li değil satılık AKP’li gazetecisiniz” diye çirkin mesajlar atmışlar. Buradan o zavallılara da belirtmekte fayda görüyorum. Bizler MHP’nin iyi zamanında değil kötü zamanlarında da yanındaydık. Evladına “Türkeş” ismini koymuş başka babalar görebiliyor musunuz ya da 47 senedir bu ismi onurla taşımış, birçok yerde ismi yüzünden yüzüne kapılar kapanmış ve ismi 1979 yılında Kuleli Askeri Lisesinde Türkeş olmasaydı şu an Albay olacak başka insan tanıyor musunuz? Bu zamana kadar hiçbir siyasi partiden yaptığımız haberler karşısında tek bir kuruş para almadık. Ayrıca çizgimizi bilmelerine rağmen KozanBilgi.Net’i ayakta tutabilmek için tek bir MHP li iş adamı yada siyasetçiden dahi bu zamana kadar reklam alamadık. Ve bu site okuyucularının sayesinde artık ulusal bir site konumuna gelmiş ama Türkeş Manga’nın şahsi gayretleri ile yaşamaktadır.

 

Milliyetçilik, ülkücülük şekilcilik değildir. Vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkmaktır. Yeri geldiğinde bu ülkeyi yanlış yönetenler kim olursa olsun uyarmaktır.

 

Sözlerimi KozanBilgi.Net Köşe Yazarımız değerli eğitimci Sayın Recep Çağlar Bey’in bir şiiri ile noktalamak istiyor,tüm MHP milletvekili adaylarına 12 Haziran 2011 seçimlerinde üstün başarılar diliyorum. Allah (C.C.) yardımcıları olsun.

 

Karar kıldım hilalde,
On iki haziranda,
Tavırlar hep melalde
On iki haziranda.

Kararlıyım, kararlı,
Olmadım hiç zararlı,
Fikrim daim yararlı,
On iki haziranda.

Hilal çıkar yukarı,
Dağılır Türk efkârı,
Milletim eder kârı,
On iki haziranda.

Ne olur göreceğiz,
Çok defter düreceğiz,
Vuslata ereceğiz,
On iki haziranda.

Birlik olmak kesin şart
Verir dostlar sırta sırt
Verilecek hilal kart,
On iki haziranda.

Çoğu zevzek yıkılacak,
Yakaya gül takılacak,
Gıpta ile bakılacak,
On iki haziranda.

Herkes selam duracak,
Yiğit bıyık buracak,
Er hedefi vuracak,
On iki haziranda.

Basınım şişirecek
Kotarıp pişirecek
Tüm herkes şaşıracak,
On iki haziranda.

Oğuzsoylum umutlu,
İşte bu yüzden mutlu,
Zafer olacak kutlu,
On iki haziranda.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.