Sinan Oğan adaylığını açıkladı

Sinan Oğan adaylığını açıkladı

MHP’de Devlet Bahçeli’ye ilk rakip çıktı. Sinan Oğan resmen MHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.FOTO:SÖZCÜ7 Haziran seçimleri öncesinde MHP’den ihraç edilen ancak geçtiğimiz günlerde yargı kararıyla partisine geri dönen MHP eski Iğdır milletvekili Sinan Oğan adaylığını resmi olarak açıkladı. Adaylığın düzenlediği basın toplantısı ile duyuran Oğan, MHP yönetimine kongreyi toplaması çağrısı da yaptı.

TÜRKEŞ’İN KIZI DA DESTEK VERDİ

MHP’den ihraç edilen ancak yargı kararıyla partiye geri dönen Iğdır eski milletvekili Sinan Oğan, Devlet Bahçeli’nin ilk rakibi oldu ve Genel Başkan adaylığını açıkladı. Oğan’ın düzenlediği toplantıya Alpaslan Türkeş’in kızı Çağrı Türkeş de katılarak destek verdi.Oğan, Büyük Anadolu Oteli’nde yaptığı basın toplantısında, “Genel başkanımızın izahta güçlük çektiğimiz politikaları sonucu MHP her dört seçmenden birinin oyunu kaybetti. Kazandığı milletvekili sayısının yarısını kaybederek TBMM’de en küçük parti grubu oldu. Daha acısı PKK terör örgütünün meclisteki siyasi uzantısının bile gerisine düştü’’ dedi.

“HEVES VE MENFAAT…”

‘’MHP bazı insanların şahsi menfaatleri ve hevesleri için ikbal ve ikmal davası değildir’’ dfiyen Oğan şunları söyledi:‘’MHP korku ve hezeyanla yönetilemez. Ülkücü hareket engellenemez. Sayın Genel başkan korkmadan, gocunmadan, gücenmeden hızla olağanüstü kurultay toplayıp sorunlarımızın serbestçe tartışılmasına, ülkücü iradenin özgürce tecelli etmesine fırsat vermelidir. Kendisini hukuka ve ülkücü iradeye saygı göstermeye davet ediyoruz. Aksi halde 1 Kasım’da harekete geçen dip dalgası giderek büyüyecek ve Türk Milliyetçiliği üzerinde telafisi imkansız zararlara yol açacaktır”Oğan, sorular üzerine olağanüstü kongre için gerekli 240 delege sayısının çok üstünde bir rakamla MHP Genel merkezine gideceklerini belirtti.  Oğan diğer genel başkan adayları ile görüştüğünü, öncelikli hedefin kongre olduğuna dikkat çekti. Oğan  “Biz Bahçeli’nin oturduğu eve girmeye çalışmıyoruz. Bahçeli benim nikah şahidim. Biz MHP’yi iktidar yapmak için yola çıktık” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde

AKŞENER’İN DE İSMİ GEÇİYOR

MHP’de Bahçeli’nin karşısına rakip olarak eski İstanbul milletvekili Meral Akşener’in de ismi geçiyor.

SİNAN OĞAN KİMDİR?

1967 doğumlu Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede yaptı. Sinan Oğan daha sonra Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamladı. İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Sinan Oğan Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra TİKA Azerbaycan Temsilcisi oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından “Devlet Nişanı” ile taltif edildi. Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı. TÜRKSAM’ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Valdai Formu Üyesi de olan Sinan Oğan’ın yayınlanmış 3 kitabı ve 500′den fazla makalesi bulunuyor.12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Iğdır milletvekili seçildi. Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın