Sinan Oğan gitti Iğdır bitti!

Sinan Oğan gitti Iğdır bitti!

İsmi MHP içerisinde Devlet Bahçeli’ye karşı rakip olarak dillendirilen Sinan Oğan’ın seçim bölgelerinde MHP oy kaybını sürdürdü.

Eski MHP Iğdır milletvekili Sinan Oğan’ın seçim bölgesinde de MHP’nin kan kaybı sürdü. MHP, Sinan Oğan’ın aday gösterildiği 2011 seçimlerinde Iğdır’da kullanılan oyların yüzde 34 alarak birinci parti çıkmıştı.

Oğan’ın olmadığı 7 Haziran genel seçimlerinde ise Iğdır’da yüzde 26 oya düşen MHP, 1 Kasım seçimlerinde ise nerede ise yok denecek kadar az oy alarak yüzde 12’de kaldı.

Sinan Oğan’ın partiden ihraç edildiği için aday gösterilmediği 7 Haziran seçimlerinde MHP bölgede kan kaybetmiş ve kullanılan oyların % 27.08’sini alarak üçüncü parti olmuştu. Iğdır’dan MHP eli boş dönmüştü. Dün yapılan seçimlerde MHP’nin Iğdır’daki ‘eriyişi’ sürdü. MHP bu defa Iğdır’da kullanılan oyların ancak %12.77’sini alabildi ve eli yine boş döndü.

MERAL AKŞENER’SİZ LİSTE BİR VEKİLİNİ KAYBETTİ!

7 Haziran’da İstanbul 3.Bölge’den milletvekili adayı olan Meral Akşenerli liste bu bölgeden kullanılan oyların % 11.49’ini almış ve Meclis’e 4 vekil sokmuştu.

Bu seçimde MHP, İstanbul 3.Bölge de hayal kırıklığına uğradı. Meral Akşener’siz liste oyların % 8.99’ını aldı ve bir vekil kaybederek Meclis’e ancak 3 ismi gönderebildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın