DOLAR 17,2711 0.29%
EURO 17,6066 0.3%
ALTIN 967,590,52
BITCOIN 3582062,79%
Adana
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Sis MTAL’den Avrupa Ülkelerine gezi
239 okunma

Sis MTAL’den Avrupa Ülkelerine gezi

ABONE OL
29 Haziran 2016 23:30
Sis MTAL’den Avrupa Ülkelerine gezi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ulusal Ajans tarafından yürütülen Erasmus+ programı kapsamında 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul idareci ve öğrencileri tarafından hazırlanan eylem planı kapsamında “Avrupa’da Sağlık Politikalarının Öğrenilmesi ve Yurdumuza Taşınması” konulu proje kapsamında Avrupa Ülkelerine gezi düzenlendi. Proje kapsamında Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ruhşi Gül ve okul öğretmen ve öğrencileri İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Litvanya’daki Sağlık Eğitimi ve Sağlık Politikalarını yerinde görmek amacıyla toplam 30 öğrenci ile birlikte gezi düzenlendi.

User comments

Toplam 45 günlük süren gezi kapsamında Okul Müdürü Gül ve öğrencileri Avrupa’daki Sağlık Okulları ve Hastaneleri ziyaret ederek sağlık alanındaki uygulamaları yerinde incelediler. Gezi sonrası değerlendirmede bulunan Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ruhşi Gül; “Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ulusal Ajans tarafından yürütülen Erasmus programı kapsamında 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Kozan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak 30 öğrencimiz ile birlikte Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gezi düzenleyerek bu geziler kapsamında öğrencilerimize Avrupa’daki sağlık sistemini yerinde görme ve inceleme imkanı sunulmuştur. Proje kapsamında Okulumuz Acil Tıp Teknisyenliği bölümünden 1 öğretmen ve 10 öğrencimiz İtalya’nın Milano şehrine, Tıbbi Sekreterlik Bölümü’nden 1 öğretmen ve 10 öğrencimiz Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrine ve Hemşirelik Bölümümüzden ise 1 öğretmen ve on öğrencimiz Litvanya’nın Vilnus şehirlerindeki sağlık tesisleri ve hastanelere ziyaretler gerçekleştirerek burada kendi alanlarında sağlık uygulamalarını yerinde gördüler. Proje kapsamında öğrencilerimiz aldıkları mesleki eğitim sonunda Avrupa Birliği ülkelerinde öğrenme veya çalışma deneyimi kazanmak üzere hareketlilik gerçekleştirdiklerini belgeleyen, kişiye bir işe başvururken sahip olduğu bilgi, beceri ve yetkinlikleri sergileme olanağı veren Europas belgesi almaya hak kazanmışlardır. Gezi sonrası öğrencilerimiz görmüş oldukları sağlık eğitimlerini sunumlar hazırlayarak okuldaki diğer arkadaşları ile paylaşmış oldular. Ayrıca öğrencilerimiz bu proje ile İtalya’nın Milano, Venedik, Como şehirleri, Çek Cumhuriyeti’nin Prag, Almanya’nın Berlin, Avusturya’nın Viyana, Litvanya’nın Vilnus, Letonya’nın Riga, Beyaz Rusya’nın Minsk şehirlerini görme fırsatı bulmuşlardır. Geziler boyunca öğrenci ve öğretmenlerin tüm masrafları ulusal ajans tarafından karşılanmıştır. Okulumuz öğrencilerine bu fırsatı sağlayan Ulusal Ajansa teşekkür ediyoruz” dedi.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.