SİYASİ ALKOLİZM ŞEREFEEE

SİYASİ ALKOLİZM ŞEREFEEE

Demokrasi, herkesin görüşlerini özgürce açıklayabildiği, düşüncelerinin propagandasını yapabildiği, kendisine, hiçbir baskı olmadan taraftar toplayabildiği yönetim biçimi olduğunu daha önce belirtmiştim. Görüşlere, düşüncelere asla sınır konamaz. Demokrasilerde bir ideolojinin düşünceleri, kitlelere zorla dayatılamaz. Bir tek ideolojinin egemen olduğu toplumlarda demokrasiden söz edilemez diye ifade etmiştim.

**********

Fakat demokrasimizde siyaset yapanları anlamak mümkün değil, Saatlik, Günlük siyaset ile birbirlerinin gözünün içine baka. baka adeta siyasi yalakalık yaparak şerefe diyorlar.

***********

Siyasette Duruş ve siyasi ahlağın olduğundan kimse söz edemez, güneş nerden doğdu oraya koşarak şerefe diyorlar

************

Dün, Dündür, Bugün Bugündür edebiyatı ile siyaset yaparak şerefe diyorlar

************

Siyaseti bir beklenti, Siyaseti rant kapısı olarak görmeye devam edip şerefe diyorlar

***********

Siyasette duruşun olmadığı, particiliğin kalmadığı bir dönemden geçerek şerefe diyerek diyorlar

***********

Siyasette kimin ne görüşü olursa olsun birbirlerinin gözünün içine bak, baka siyasi yalakalık,döneklik yaparak, şerefe demeye devam ediyor

*************
Siyasette yalakalık döneklik kol gezerken, siyasi yalakalık ile siyasi dönekliği karıştırdığımızda yeni tanım ortaya çıkıyor bunun adıda siyasi Siyasi alkolizm şerefe demek.(yani banane ne olursa olsun kim ne yaparsa yapsın ben herkesin yanındayım, benim cebim dolsun mantığı)

************

Siyasette tamamen zıt görüşlü partiler vardır dünya yerinden oynasa mümküm değil bunlar bir araya gelmez desiniz. Ama şerefe mantığı ile bir araya gelip şerefe diyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  PANDEMİ OLMUŞUZ!
***********

Siyasette kazın ayağı öyle olmadığı gün yüzü kadar ortada, vatandaş sanki sağılacak inekmiş gibi siyasi arenada birbirlerinin aleyhine atıp tutarlar, sonrada siz kötü olduğunuzla kalırsınız. Onlar ise sizi kötü ettiğiyle bırakır ve en önemlisii atıp tuttuğu kişiler ile can ciğer dost olarak şerefe derler.

Öte Yandan Dünya görüşü tamamen bir,birlerine zıt olmasına rağmen Kendilerine atıp tutmalarına rağmen kol,kola girerek siyasi şerefe derler.İşte bizim siyasetimiz bu, İşte canım ülkemin siyaseti bu…??? “Şimdiye kadar şerefe demedim bundan sonra ‘da şerefe Demem, diyemem de”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın