DOLAR 13,06111.87%
EURO 14,88042.72%
ALTIN 755,422,80
BITCOIN 7612264,85%
Adana
21°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

SİZE BU GÜCÜ KİM VERİYOR?

SİZE BU GÜCÜ KİM VERİYOR?

ABONE OL
23 Ekim 2021 14:06
SİZE BU GÜCÜ KİM VERİYOR?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

CEYHAN’DA BAZI ÖĞRETMENLERE MOBBİNG Mİ YAPILIYOR?

KozanBilgi.Net Haber Merkezi

Ceyhan Cumhuriyet İlkokulu’nda bazı öğretmenlere mobbing yapıldığına dair şikâyetlerin artması üzerine Milli Eğitim Müdürü KOÇER, 18.10.2021 tarihinde Cumhuriyet İlkokuluna sabah ziyareti gerçekleştiriyor. Ziyaret sonrası da bazı öğretmenleri telefonla arayarak kendisine ulaşan şikâyetlerle ilgili bazı sorular soruyor. Buraya kadar sayın KOÇER’in yaptığı her şey araştırmacı idareci tavrı. Ama ne olduysa KOÇER’in ziyaretinden sonra oluyor. KOÇER’in telefonla şikayetler hakkında bilgisine başvurduğu öğretmenlerden bir bölümüne yapıldığı iddia edilen mobbingin şiddeti artıyor. Sanki sihirli bir güç Müdür KOÇER’le öğretmenler arasındaki görüşmelerin içeriğini sızdırıyordu.

Okulda otuza yakın öğretmen olmasına rağmen 18.10.2021 tarihli aylık nöbet çizelgesinde bazı öğretmenler 4-5 nöbetle görevlendirilirken KOÇER’in telefonla aradığı öğretmenlerin bir kısmına 6 gün nöbet yazılıyor.  Tabiki idarenin bu nöbet dağılımında kastı yoktur. Nöbet dağılımındaki mobbing ya sehven yada rastlantı ile gerçekleşmiştir. Tabiki yerseniz.

Okulda 27 sınıf ve şube var iken 21.10.2021 tarihinde hiç sigara içmemiş KOÇER’le yaptığı telefon görüşmesinde “okulunuzda sigara odası var mı? Sorusuna evet okulumuzda sigara odası var” diye beyanda bulunan bir sınıf öğretmeninin sınıfına içinde onlarca sigara izmariti bulunan çöp kovası bırakılıyor. Tabiki buda rastlantı.

Sınıf çöp kovasındaki sigara izmaritleri ve kahve ve çay bardaklarını fark eden öğretmen ( fark etmese akşam sınıfta öğretmen sigara içiyor, delillerde sınıf çöp kovasında denilerek FETÖ taktikli bir kumpasa kurban edilebilir miydi?) sınıf çöp kutusuyla ilgili rahatsızlığını idareye bildirince suçlu ortaya çıkar. Kendini bilmez bir yemekhane görevlisi sigara odasının çöplerini toplayıp sınıf çöp kovasına doldurmamış(!) Okulun bahçesinden sigara izmaritleri toplamış zemindeki sınıfları geçmiş üst kattaki öğretmenin sınıfında unutası tutmuş. Burada hiçbir mesaj verilmemiş, olay tamamen bir rastlantı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kırsal Mahallelerdeki öğrencilere giyecek desteği

5277 Sayılı Yasanın 2/1 maddelerinde yasa koyucu okullarda sigara içimini kesin bir dille yasaklamış ve maddi para cezası yanında idari cezadan da bahsetmiştir. Farz edelim yemekhane görevlisi temizlikçi bayan herşeyi doğru söyledi sigara izmaritlerini bahçeden topladı yorulmadı üşenmedi zemin katları geçti üst katta bu sınıf öğretmenimizin çöp kovasına doldurup unutası tuttu. Bizde bu rastlantıya inandık ve yedik. Bu okulda üç günde tesbitli bu kadar hatalı durum rastlantı ise vay o okuldaki öğrenci ve öğretmenlerin haline o okulda rastlantı sonucu daha neler olabilir?

Okulla ilgili şikâyetlerin kendisine ulaştığından bahseden Müdür KOÇER,

Okulla ilgili idari soruşturma açmış mıdır?

Şikâyeti araştıran öğretmenlerin görüşünü alan Müdür KOÇER, muhakkik tayin etmiş midir?

Okulda öğretmenler arasında gruplaşma idarece teşvik ediliyor mu?

Hiç sigara içmeyen ve okul içerisinde sigara odasına karşı olduğunu belirten öğretmenin sınıf çöp kutusuna sigara izmariti doldurmakla ne yapılmak istenmiştir?

Sigara tüketimi ile ilgili öğretmenlerin sözlü şikayetleriyle ilgili okul idaresince bir işlem yapılmış mıdır?

Okul idarecilerinden biri bir grup öğretmenle toplantı yapıp ayrışmayı teşvik edici konuşma yaptı mı?

Okul idaresi sigara yasağının uygulanması ile ilgili görev ve sorumluluklarını biliyor mu?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, sigaraya karşı verdiği mücadele tüm kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün 15.01.2016 tarihli genelgesinde OKUL ve OKUL ÇEVRESİNDE tütün ve tütün mamulleri ile ilgili yasakları çok net iken nasıl olurda bir okulda sigara odası oluşturularak sigara içilmesine izin verilir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Skandal kitap

Yaptığımız haberlere yapılan açıklamalar ve verilen cevaplar, kişinin cevap hakkı kapsamında yine KozanBilgi.Net’de yayımlanacaktır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hiltonbet