Slaven Bilic ten Beşiktaş itirafı!

Slaven Bilic ten Beşiktaş itirafı!

West Ham United Teknik Direktörü Slaven Bilic, Birleşik Krallık’ta yayın yapan Sport dergisine bir röportaj verdi. Teknik direktörlük tarzı hakkında bilgiler aktaran Slaven Bilic, “Oyunculara asla yalan söylememelisiniz. Bir numaralı kural bu, çünkü sonunda yalan söylediğinizi anlarlar. En önemli şey, sözünüzün eri olmanız ve dürüst davranmanız” dedi.

“İngiltere’de Türkiye’dekinden daha fazla zevk almam imkansız”

Beşiktaş’ta iki yıl antrenörlük yapan Bilic, Türkiye’deki günleri hakkında, “Bana, ‘Burada mı (İngiltere), yoksa Türkiye’de mi daha çok zevk alıyordunuz?’ diye sordunuz diyelim. İngiltere’de, Türkiye’de geçirdiğim iki yıldan daha fazla zevk almam imkansız. Her şey; takım, insanlar, yaşam tarzı, her şey” diye konuştu.

Beşiktaş taraftarını da unutmayan Hırvat teknik adam, “Taraftarlar ile güzel bir bağımız vardı. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. Yalnızca futbol takımı olarak değil, sanki bir yaşam tarzı gibi, din gibi. Bunun yanı sıra, taraftarıyla birlikte çok da özel bir kulüp. İyi bir ilişkimiz oldu. Türkler çok dürüst insanlar” açıklamalarında bulundu.

“Beşiktaş’ta hedefime ulaşamadım”

Beşiktaş’ın stat inşaatı nedeniyle yaşadığı sıkıntılara değinen Slaven Bilic, “Bazı maçlarımızı Ankara’da oynuyorduk. Bu, sanki bizim (West Ham United) Manchester’da oynamamız gibi. Birkaç günde bir uçuyorduk” dedi.

Siyah-beyazlı ekipte asıl hedefine ulaşamadığını itiraf eden genç çalıştırıcı, “Lig şampiyonu olamadık. Asıl hedefimiz buydu. Tamam, başarılı olduğumuza dair birçok neden sayılabilir ama olmadı. Saha içinde ve dışında yaptığımız onca şey nedeniyle yine de mutlular. Tüm bu sırada stadyumumuz da yoktu” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Sporx

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın