DOLAR 17,9683 0.28%
EURO 18,2902 0.24%
ALTIN 1.024,280,14
BITCOIN 4262493,39%
Adana
31°

AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SON GELİŞMELER VE PENCEREMDEN GÖRDÜKLERİM
106 okunma

SON GELİŞMELER VE PENCEREMDEN GÖRDÜKLERİM

ABONE OL
09 Haziran 2019 11:56
SON GELİŞMELER VE PENCEREMDEN GÖRDÜKLERİM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çağrı heyetinin tespit ettiği 15 mayıs Tüzük Kurultayı, toplanan muhteşem kalabalık, kolluk kuvvetlerince yapılan gayri hukuki engelleme, Sürpriz azil ve 22 mayısta yapılan AKP kurultayı, hemen kurultay akabinde açıklanan Yargıtay kararı……

Kurultay 2018’de diyen MHP genel merkezinin Yargıtay kararı açıklanır açıklanmaz Temmuz 2016 da kurultay kararı açıklaması….

Akabindeki gelişmeler….. Şakşakçılar, borazancılar, iktidarın MHP ile flörtü, mevcut yönetimin devamı için verilen her türlü destek……

Tüm bunlar dağdaki çobanın dahi bildiği, takip ettiği aleni konular…..

MUHALİF GURUP diye adlandırılan Meral Akşener, Ümit Özdağ, Sinan Oğan ve Koray Aydın dörtlüsü Koray beyin 15 Mayıs açıklamaları ve akabinde Devlet bey tarafından onure edilmesiyle Ülkücü Kamuoyu vicdanında diskalifiye oldu ve Muhalif Gurup 3 kişi olarak kabullenildi….

Anadolu’yu dolaşarak gövde gösterisi yapan, bunu medyada iyi kullanan Meral Akşener hanım, daha mütevazı de olsa Anadolu turları yapan sn. Ümit Özdağ ve sn. Sinan Oğan beyler….

Bayan oluşu, iç işleri bakanlığı dönemindeki üstün performansı, meclis başkan vekilliğindeki başarılı yönetimleri gibi nedenlerle siyasi tabirle rüzgârı arkasına almış, avami bir geniş kitlenin sevgilisi, umudu olmuş bir Meral Akşener…

İlmi, ilgisi, ihtisas alanı nedenleri ile stratejik konularda uluslararası bir unvanı olan ve nokta tespitleri ile ülkenin açmazlarına çözüm üreteceği düşünülen ve okumuş kesimin beklentisinin yoğunlaştığı bir Ümit Özdağ…

Anadolu genel tabiri ile delikanlı adam, genç dinamik lider, uzun vadede çok iyi bir genel başkan olur denilen, özellikle iç Anadolu, Doğu Anadolu gibi bölgelerdeki Milliyetçi muhafazakar kesimin sempati duyduğu bir Sinan Oğan…..
Meclise bakıyorum….

Dokunulmazlıklar kalktı, kapalı kapılar ardında son anda bir mutabakat sağlanmazsa büyük bir ihtimal Demirtaş ve birkaç kelle isim içeri girecek, Diyarbakır, Şırnak gibi süpürme operasyonu yapılan yerlerdeki mağdur insanlara devlet maksimum şefkat gösterirken HDP öcü yapılacak…

Kısaca alavere dalavere HDP % 10 altına çekilecek ki %10 aldığında da barajı aşsın desteği olduğu söylenmişti. O nedenle baraj altına çekilmesi zor olmayacak….

Ülkemiz üzerinde derin hesabı olan güçler, onların yerli uzantıları son hamleyi yaparken mecliste bir MHP istemezler… Devlet beyle seçime girecek bir MHP baraj altında kalacağı için mevcut yönetimin devamlılığı için her türlü yol denenecek….

CHP Kılıçdaroğlu nedeni ile kendi tabanından devamlı kan kaybediyor…

Bu durumda yapılacak bir baskın seçimde HDP, MHP baraj altında kalır, CHP % 25 leri zor görür, AKP % 50 leri görürse ve kayıp %25 iki partiye dağıtıldığında AKP 400 leri bulan bir vekil sayısı çıkarıyor ki bu dönüşü olmayan bir açmaz, bir çıkmaz, bir girdap demek oluyor….

Tüm bu oyunların bozulması bir tek olaya bağlı….

MHP de yönetim değişecek, üç adaydan birinin genel başkanlığında MHP yönetimi Türk Milletinin karşısına çıkacak…..

İKTİDARA TALİBİZ, SORUNLARI BİZ AŞARIZ, İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARI BİZ BİTİRİRİZ, KOMŞULARLA İLİŞKİLERİ DÜZELTİRİZ,HIRSIZLIĞA YOLSUZLUĞA ENGEL OLURUZ VE HESAP SORARIZ….

Diyecek….
Böyle bir değişiklikle MHP eski Milliyetçi muhafazakar oyların toparlayarak % 30 leri aştığı gibi CHP tabanından da en az % 5 emanet oy geleceği bizzat CHP li Ulusal kanada mensup kişiler tarafından ifade ediliyor….

Kısaca
BİR ŞEY DEĞİŞECEK, HER ŞEY DEĞİŞECEK
Olay MHP yönetim değişikliği olmaktan çıktı, Ülkenin kötü gidişatından endişe edenler için bir umud kurultayı oldu…
İşte tam bu nokta da gözlemlediğim ve endişe ettiğim bir konu var….
Muhalif adayların taraftarları birbirlerine karşı çok kırıcı oluyor…
Acımasızca diğer adayları eleştiriyor, tedavisi mümkün olmayan yaralar açıyorlar..
Bunu bilen malum medya da masa başı haberle bunu körüklüyor, tahriklerde bulunuyor….
Buna fırsat vermemeliyiz….
Unutmayalım ki parti de bizim, adaylar da bizim…
Yaralanan her aday bizi yaralar, yıpranan her aday bizi yıpratır….
İşte bu nokta da Anadolu Türkmenlerinin çok hoşuma giden iki cümlesi….

GELİN CANLAR BİR OLALIM….
BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM….

Bu ara da sanki karşılarında Balgat yokmuş gibi, sanki karşılarında 19 yıllık bir genel başkan yokmuş gibi, sanki karşılarında mevcudun devamını isteyen ERK yokmuş gibi sadece 3 adaydan biri garanti imiş gibi birbirine yönelik çalışan sayın adaylar…..

Her ne kadar gönlüm Meral Akşener’den yana da olsa üçünüzden hanginizin seçildiğini çok önemsemiyorum… Ama üçünüzden birinin seçilmesini çok önemsiyorum….

O nedenle nerede durmanız gerekiyorsa orada durmayı bilin, nefsani hareketle sonucu belli yarışı riske atmayın, kendi aranızda anlaşarak blok aday çıkarın, tek liste olmaya çalışın…
Bizi birbirine düştüler noktasına getirmeyin…

Tarih önünde sorumlusunuz…

Bu sadece sizlerin genel başkanlık yarışı değil Ülkenin kaderinin değişeceği bir yarıştır….
Sayın adaylar, komutanlık, liderlik iddiasına girmeyin.. Bu nefistir…

Naldaki çivi olmaya talip olun….

Unutmayın

“Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu da koca bir ülkeyi kurtarır.”

Sürçü lisan etti isek affola

En kalbi muhabbetle
Şükrü Işık / Adana

turklugun-turkusu-kazakistan-turkusuArka Fonda Çalan Müzik
Türklüğün Türküsü – Kazakistan


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.