DOLAR 17,9685 0.17%
EURO 18,3269 -0.44%
ALTIN 1.026,62-1,21
BITCOIN 431934-1,81%
Adana
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:03

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sözlü Gaziköy’ü Unuttu! Hizmet Yok!
85 okunma

Sözlü Gaziköy’ü Unuttu! Hizmet Yok!

ABONE OL
05 Aralık 2016 13:46
Sözlü Gaziköy’ü Unuttu! Hizmet Yok!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ tarafından Gaziköy Mahallesi (Kasabası) nda su şebekesinin değişimi için bozulan mahalle yollarının yapım ruhsatı alınmadığı ve Gaziköy’ün kaderine terk edildiği öğrenildi.

Gaziköylülerin sorunlarını Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’ün basın mensuplarını davet ettiği öğle yemeğinde Kozan Belediyesi Dağılcak Tesislerinde dile getiren KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Başkan Öztürk ve Başkan Yardımcısı Cengiz Yeşiloğlu’nun cevabı ile şaşırdı.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Başkan Öztürk’e şu soruyu sordu;
“Biliyorsunuz Büyükşehir Belediyesi su şebekelerini değiştirdi. Şebekeler yenilendikten sonra Gaziköy’ün bütün sokakları, yolları şu an kullanılamaz derecede tamamen çukurlar içerisinde köylü merak ediyor acaba bir ıslah çalışması yapılacak mı?
Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk sorunun muhatabı olarak “Buyur Cengiz Bey” diyerek Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Yeşiloğlunun cevaplamasını istedi.

Başkan Yardımcısı Cengiz Yeşiloğlu açıklamasında “Gaziköy’ünün alt yapı çalışmaları için daha izin bile alınmadan kazı yapılmış. Şu an izin alma çalışmaları yapılıyor. Şu an belli değil. Orayı Büyükşehir Belediyesi mi yapacak? Kozan Belediyesi mi yapacak daha henüz belli değil. Kozan Belediyesi yapacak derse hemen müdahale edeceğiz. Aslında bizim görevimiz değil ama karayollarına geçişlerini yaptırdım” dedi.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’te cevaben yaptığı açıklamasında “Bazı yerleri ihaleye veriyorlar. Mesela mahallelerin su şebekesini ihaleye veriyorlar. Geliyor adam ordaki senin hattı, mattı bozuyor, ondan sonra da yapmadan gidiyor. Ee ben suyu getirdim. Peki kardaşım bozduğun asfaltı kim yapacak? Halbuki bu taahhütnamesinde o da var. Ondan sonra hadi bakalım sana bırakıp gidiyor. Tabi işte diyorum ya bir takım çelişkiler büyükşehir yasası, yok bilmem ne şehir yasası ile ondan kaynaklanan bir takım karmaşa var. Birden bire de bunlar bir günde düzelmiyor. Yavaş yavaş hepsi düzelecek ama biraz hızlanması lazım” dedi.

Daha sonra açıklamasına devam eden Kozan Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Yeşiloğlu “Büyükşehir kazı çalışması yaptırırken bir metrelik alanı kesip yerleştireceğim diyor fakat müteahit ne yapıyor, kırıcı makine yada paletli makine getirdiği zaman yolu komple söküyor. Sonrada bir metrelik alanı yap diye bize gönderiyor. Biz gidip bir metrelik alanı yaparsak bu sefer de iki buçuk metrelik yer bozuk yol olarak kalıyor. Bunun da çalışmalarını yaptırıyoruz. Bu tip bize verilen yerler var şu an yapamıyoruz ama bunun için yapamıyoruz. Yoksa üç buçuk metrelik yeri biz kapladığımız zaman kimse bilmiyor bunu. Bunu diyor ki büyükşehir belediyesi yaptırdı diyorlar. Yüklenici firma nın o yolu kesip daha sonra yapması gerekiyor. Yüklenici firma bunu yapmıyor. Geriye çekiliyor. Kesmiyor yani emek harcamıyor, direk kazıyor. Direk kazdığın zaman da iki buçuk metrelik veya üç metrelik asfaltı bozuyor. Bozduğu zaman ne oluyor. Büyükşehir bize yalnız bir metreliğe asfalt parasını gönderiyor. İşte bir kaç tane köy var. Başkanım yapılması için bize ısrar ediyor. Ölçtürüyoruz, dört kilometrelik bir alanı yapmamız gerekirken mesela biz dört kilometreye yirmi altı ton asfalt harcayacağız. Maalesef ki biz bir kilometrede yirmi altı ton asfalt harcamamız gerekiyor. Yüklenici protokole uymuyor ” Dedi.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.