DOLAR 17,9541 0.43%
EURO 18,5363 0.6%
ALTIN 1.032,330,26
BITCOIN 4368162,10%
Adana
30°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Şükrü Şahin: “Din-Bir-Sen sorun üreten değil, sorunlara çözüm üreten bir sendikadır.”
  • KozanBilgi.Net
  • Güncel
  • Şükrü Şahin: “Din-Bir-Sen sorun üreten değil, sorunlara çözüm üreten bir sendikadır.”
69 okunma

Şükrü Şahin: “Din-Bir-Sen sorun üreten değil, sorunlara çözüm üreten bir sendikadır.”

ABONE OL
08 Aralık 2016 11:48
Şükrü Şahin: “Din-Bir-Sen sorun üreten değil, sorunlara çözüm üreten bir sendikadır.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3. olağan Kongrenin ardından sendikal çalışmalara hızlı başlayan yeni yönetimin Din-Bir-Sen’e heyecan getirdiği gözleniyor.
Kış mevsiminin getirdiği ağır şartlara rağmen Marmara Bölgesindeki il ve ilçe ziyaretlerine devam eden Din-Bir-Sen, ziyaret ettikleri yerde coşku ve heyecanla karşılanıyor. Bu coşkudan oldukça memnun olduğu gözlenen Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin, “din görevlileri kendilerini yalnız hissediyor. Mesleki sorunları nedeniyle karamsarlık hakim. Bu nedenle her zaman yanlarında olan Din-Bir-Sen’e teveccüh gösteriyorlar” dedi.

Din-Bir -Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin, İstanbul İl Başkan Yardımcısı İsmet Güvenkaya, Ümraniye İlçe Başkanı Halil Biçer ve İlçe Başkan Yardımcısı Çakır Hoca hafta içinde sendikal faaliyetleri masaya yatırdılar. Sendikal çalışmalar hakkında istişare toplantısı yapan Din-Bir-Sen, Marmara Bölgesinde görev yapan din görevlilerinin mesleki sorunlarını tartışarak çözümü konusunda ön çalışma yaptılar.

İstişare toplantısının ardından Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin başkanlığındaki heyet Düzce’de toplantı yaptı. İstanbul İl Başkanı Halil İbrahim Aydın, Düzce il Başkanı Yunus demir ve Bolu Din-Bir-Sen il yönetiminin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının verimli geçtiği ve çeşitli sorunların çözümüyle ilgili planlar yapılarak uygulamaya geçildiği belirtiliyor. toplantıda Bolu il yönetiminin sendikal çalışmalarının incelendiği, görülen aksaklıklara müdahale edilerek gerekli yönlendirmelerin yapıldığı, ayrıca Bolu’da görev yapan din görevlilerinin mesleki sorunlarıyla ilgili istişarenin de oldukça faydalı olduğu ifade edildi.
Toplantının ardından Bolu İl Müftüsü İzani Turan’ı makamında ziyaret eden heyet, çeşitli konularda istişarede bulundu. Din-Bir-Sen’in Diyanet camiasının her zaman yanında olduğunu söyleyen Şükrü Şahin şöyle dedi: “Din-Bir-Sen, üyesi olsun olmasın din görevlilerinin bulunduğu her yerde vardır. Din-Bir-Sen’in marka adı din görevlilerine güven ve umut veriyor. Biz, Diyanet camiasına bütün olarak bakıyoruz; kimseyi ötekileştirmiyoruz. Hangi sendika üyesi olursa olsun bizim kardeşimiz ve meslektaşımızdır. Herkese yardım elini uzatan bir sendikayız. Din-Bir-Sen, sadece din görevlilerinin mesleki sorunlarıyla değil, aynı zamanda toplumsal sorunlara da duyarlılık gösteren, çözüm üreten bir sendikadır. Genel Merkezde halen üzerinde çalışılan önemli bir konu var. Türkiye’nin hem içeride, hem de dışarıda sorun olarak karşısına çıkan toplumsal bir sorun hakkında rapor hazırlıyoruz. Yakında Meclis’e sunacağız. Sendikamızın çıtası her geçen artıyor. Yeni katılımlarla ivme kazanıyor. Doğal olarak aramıza yeni katılan üyeler sendikamıza heyecan getiriyor. Sendikamız, Müftülüklerin idari sorunlarını da gündeme getiriyor ve bu sorunları ilgili makamlara iletiyor. Din-Bir-Sen sorun üreten değil, sorunlara çözüm üreten bir sendikadır.”

Bolu İl Müftüsü İzani Turan’da Din-Bir-Sen heyetinin yapmış olduğu ziyaretten son derece memnun olduğunu söyleyerek, sendikal çalışmalarında başarılar diledi.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.