Süleyman Ulu’nun Mesnetsiz İftiraları, FETÖ’nün Ekmeğine Yağ Sürdü

Süleyman Ulu’nun Mesnetsiz İftiraları, FETÖ’nün Ekmeğine Yağ Sürdü

Ceyhan Belediyesi Basın-Yayın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eyüp TURUT, Selahattin SEKİN yönetimindeki görsel basın yayın organı Metro Tv’de 22 Ağustos 2016 tarihinde Sayın Nedim SOYLU‘nun 4. Kuvvet programına konuk olan AK Parti Ceyhan ilçe başkanı sayın Süleyman ULU’nun mesnetsiz karalamaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Ceyhanlıların arasında pek görünmeyen, hatta Ceyhan’da bile ikamet edemeyen Süleyman Ulu’nun, ellerine tutuşturulan kağıtların telaşıyla televizyon karşısında farklı bir karaktere büründüğünü ifade eden Turut, şu açıklamayı yaptı:

Ceyhan’ı yağmalayan FETÖ bağlantılı Paralel firma Horizon’a imar uygulamasını yapan Sarımazı eski Bld bşk Erol Kahraman hakkında yargılama kararı verilmesinden sonra sesin Süleyman ULU’dan çıkması, paralelcilerin suç bastırma taktiği görüntüsü olduğu ortaya çıkmıştır!

Bu suçları bastırmak için ise; emniyet ve yargıda kalan halen deşifre olmamış kripto Fetöcülere durumdan vazife çıkarma çağrısı yapılmıştır. Geriye kalan son kriptoların da sahte olmaya belge olmasa bile kamikaze yapmasını “umut eden” yayın anlayışındaki düzmecelik, herkesçe açıkça görülmüştür.

1

Ekran karşısında dürüst ve masum maske taktığına üzülerek şahit olduğumuz sayın Süleyman Ulu, tedirginliğinden bu maskeyi de düşürmüştür. Bırakın tek bir belge ile konuşmayı, konuşmalarında mesnet bile ortaya koyamamıştır. “Elimize verilen kağıtlara göre”, “kulağımıza geliyor”, “söylüyorlar”, “düşünüyorum”, vs. söylemlerle programının % 80’ini, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ü karalama üzerine kurgulamıştır. Bu plana program sunucusu sayın Nedim Soylu da dahil olarak cevap hakkı doğan sayın Öztürk’ü, aradığı halde programına almayarak sözde alt etme çabası gütmüştür. Tarafsızlıktan bahsetmek şöyle dursun, FETÖ iftiralarına çanak tutulmuştur. İlkeli yayın anlayışına sığmayan bu durumu telafi etme niyeti varsa, aynı emsaldeki programla Başkan Alemdar Öztürk’e cevap hakkını engellemeden iyi niyetini ortaya koyabilir.

Belli bir yerlerden kesin kurallı yönlendirildiği sonucu çıkan bu yapım, en çok da FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) yanlılarını memnun etmiştir. Nitekim programın giriş kısmından sonra Başkan Alemdar Öztürk aleyhinde karalama yapılacak bölüme geçerken “şimdi asıl konuşmak istediğimiz konular” ifadesinin gevelenerek kullanılması da manidar olmuştur. Devamında ise; “Ceyhan Belediyesi’nde operasyon girişimi var mı?” maksatlı sorusu da yayının operasyonel amacını deşifre etmiştir.

15 Temmuz akşamı bütün Türkiye Milli İrade’ye sahip çıkarken, maalesef sayın Ulu, hem 15 Temmuz akşamı, hem de program boyunca Ceyhanlıların milli iradesini temsil eden Başkan Alemdar Öztürk’e karşı kötüleyici ve ayrıştırıcı bir pozisyon içine girmiştir. Bunlar açıkça milli iradeye saygısızlıktır. Nitekim daha 15 Temmuz akşamı milletimiz canını ortaya koyarken, sayın Ulu parti binasında halay çektirmiştir.

Ulu konuşmasında çok kez “milli iradeye sahip çıkıyoruz” derken, Ceyhan’da milli irade temsilcisine Ceyhanlıya bütün desteği vermesine rağmen  iftira atmayı, halkı ayrıştırmayı mı kastettiğini izah edememiştir. Bu durumda elbetteki sayın Ulu’nun yıllardır halen Ceyhan’a bir çivi çakmamış olmasının ezikliği de olmuştur.

Çocuğu üzerinde iftira atarak siyaset yaptığını zanneden sayın Ulu, gayri ahlaki bu tutumunu “bize gelen söylemlere göre” diye başlayan konuşmalarıyla siyaset değil, dedikodu ortaya koymuştur. Nitekim kendilerine geldiği iddia edilen bilgilerin tamamı FETÖ mensuplarının iddalarıdır. Hiçbirisi için sahte olmayan delil, belge zaten gösterememişlerdir. “Kesin bilgi” dediğine de zaten Ceyhanlılar pek itibar göstermemektedir.

Ceyhan AK Parti teşkilatında FETÖ davasından yargılanan çok sayıda üyesi olduğu halde, bırakın ihraç etmeyi soruşturma açılmasını bile engelleyerek FETÖ’yü güçlendiren ULU, Ceyhan Belediyesi tarafında çok sayıda Fetöcünün atılmış olmasına rağmen algı operasyonu çerçevesinde dil uzatmıştır.

Bugüne kadar içli dışlı olduğu FETÖ’nün Burç okulu kapatılana dek akrabalarını ve üyelerini yönlendiren ve gönderenleri destekleyen, ailece Burç okuluyla ticari faaliyet yürüten sayın ULU, kapatılınca birdenbire cephe alıyormuş gibi davranış bozukluğu sergilemiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Remzi Ümit Atay: Hedefimiz iktidar

Geçmiş dönemden devir kalan işçiler için önce aracı olup referans olan sayın Ulu, aracı oldukları tutuklanınca kendi suçunu başkan Öztürk’e yıkarak rant peşinde koşması da ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne sermiştir. Çünkü FETÖ’den tutuklu olduğunu iddia ettiği işçinin siyasi referansı, hamisi ve ağababası Süleyman Ulu’dur. Tutuklanınca kendi adamını hemen satmıştır. Bu durum, diğer adamlarına gelince de tekrarlandığında aynı duruşumuz devam edecektir.

Şahsını karalayacak malzeme bulmak için 5 yıl önce evini satın alan kişi üzerinden bile eline tutuşturulan kağıt üzerinden saldırttırılan Süleyman Ulu, öncelikle FETÖ davalısı holdinglerle olan taşımacılık ortaklıklarından aklanmalıdır. Rakipmiş gibi görülen MHP’li Hüseyin SÖZLÜ ile olan gizli ve fahiş ticari ilişkileri için izahat vermelidir. Mesai zamanlarında Ceyhan Enerji Bölgesini yağmalayan FETÖ şirketlerine nasıl ön açtığını açıklamalıdır. Yağmalanan kamu arazilere karşı bırakın “dur” demeyi, hangi bedeller karşılığında aracılık yaptığını yüreklice söylemelidir. Ceyhan AK Parti’deki FETÖ bağlantılıları neden kolladığını ise herkes bilmektedir. Yönetiminde kaç tane Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN karşıtları bulunduğunu ve onları neden kolladığını izah etmelidir. “Erdoğan yanlısı görünün”, “AK Partili gibi davranın” telkinlerini kimlere söylediğini milletin de bilmesi gerekir.

FETÖ operasyonları kapsamında ilk tutuklanan isim, Süleyman Ulu’nun bacanağı olmuştur. Teyzesinin oğlu da FETÖ bağlantılı olduğu için açığa alınmıştır. Buna rağmen kimse bu olumsuzlukları kara propaganda yapmamıştır. Ulu ise, olmayan iddialar ile kendi suçunu yıkma telaşıyla patırdamıştır. Şimdi böylesine bu yapıyla içli dışlı olduğu bilinen birisinin çıkıp ta kendi suçunu, bitirmek istediği başkanımıza çamur atması hiç de inandırıcı değildir.

3

İfitiralarına hız kesmeden devam eden Ulu, “Burç Okulunda Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan törende ödül vermeye katılmıştır.”, “bize gelen bilgiler nettir.” şeklinde FETÖ iddialarını dillendirmiştir. İşin aslı ise o bahsettiği Öğretmenler günü programı, Ceyhan Kaymakamı sayın Mustafa ÜNLÜSOY’un himayesinde Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Serkan TOPBAŞ tarafından Burç okulunda değil, kültür merkezinde  düzenlemiştir. Programa BURÇ’luları getirten Süleyman Ulu’nun ısrarla himaye ettiği Serkan TOPBAŞ’tır. O programın baş köşesini de Süleyman Ulu’ya ayırmış ve Ulu da katılmıştır. Şimdi ise Ulu; “gitmedim”, “bilmiyorum” numaraları yapmaktadır.  Konuşmasına göre sayın Ulu, sayın ÜNLÜSOY ve sayın TOPBAŞ’ı FETÖ destekçisi olmakla itham etmiştir. Gerekirse büyüklerimiz düzeltme yaparak sayın Ulu’yu bilgilendirmek isteyebilirler.

Ayrıca sayın Ulu’nun FETÖ organizasyonu olduğunu denilen bu programa, kendisinin ilk protokol olarak katıldığı fotoğraflarını da ekte gönderiyoruz. Bu programda Adana ve Ceyhan’dan protokol üyeleri iştirak etmiş olup, program da kaymakamlık ve milli eğitim tarafından düzenlenip başkanımız davet edilmiştir.

Programa; şu an FETÖ’den kapatılan BURÇ okulunun plan dahilinde katıldığını farkeden Başkan ÖZTÜRK, tepki olarak salondan ayrılırken Kaymakam Mustafa ÜNLÜSOY’un ısrarıyla salonda program bitene kadar durması rica edilmiştir. Program sonunda ise Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyon heyeti, 24 Kasım şiir yarışması kılıfıyla sadece BURÇ okulu öğrencilerini ödüllendirmiştir. Program haberi ise FETÖ ile bağlantılı olduğu için kapatılan Cihan Haber Ajansı’nca servis ettirilmiştir. Bunca zamandır ne Süleyman Ulu, ne de organizasyon, bu duruma itiraz etmemiştir.

Sonrasında Başkan Alemdar ÖZTÜRK, Milli Eğitim organizasyonundakilere neden böyle bir tezgah yapıldığı sordurduğunda yetkililer; “Programı bürokrasideki FETÖ bağlantılı kişiler tezgahlamış, 24 Kasım şiir yarışmasına devlet okullarından katılım olmaması için her yolu denemişler, sonuçta yarışmaya sadece BURÇ okulu öğrencileri iştirak ederek bütün ödülleri de onlara vermişler.” demişlerdir.

FETÖ’den soruşturması bulunan ve halen AK Parti Ceyhan Belediye meclis üyesi olan malum şahsın Ceyhan Belediyesi’nde çalışırken şahsi olarak görüştüğü Rasim Kuseyri’yi bile safsata ifadelerle ters yüz eden sayın Ulu, yüzü bile kızarmadan abileri adına güya algı yapmaya çalışmıştır. Hem kendisi hem de ekibindekilerin FETÖ’den tutuklu olanlarla ilişki kurup yağmaya ortaklık etmesini, ancak bu şekilde satma telaşı olduğu görülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deva Partisi Kozan İlçe Başkanı Güngör Avan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga'yı Ziyaret Etti

FETÖ şirketinin Ceyhan Enerji Bölgesi’ndeki yağmalamasını durduracak geri dönüşüm uygulamasına bile itiraz eden sayın Ulu, bu manada adeta FETÖ şirketinin gönüllü avukatlığını yapmıştır.

Program sunucusuyla kol kola Başkan sayın Alemdar Öztürk’ü hedef göstermesi, araştırmacı değil, karıştırmacı ve milli iradeyi hiçe sayıcı program algısını oluşturmuştur. Varsa deliliniz gösterirsiniz, yok ise karşılıklı söz hakkıyla mertçe kamuoyunu aydınlatırsınız. İftira attıkları kişiyi susturarak yapılan yayın anlayışı olsa olsa darbe dönemlerinde kalmıştır.

Ocak ayından bu yana her türlü hedefe koyulduğu halde bitirilemeyen, sonrasında dönüp bu kez de emniyet ve yargıda kripto ekibin hedefine koyulmak istenmesi, elbetteki FETÖ’nün arayıp da bulamadığı siyaset anlayışıdır.

Ceyhan’da çoğu kurumlar FETÖ’ye teslim ederken sadece Ceyhan Belediyesi’nin bu peşkeşe engel olmuş olması, görülüyor ki programcıları gayet üzmüştür.

“Bu Alemdar Öztürk” ifadeleriyle aşağılayıcı yayın anlayışının havada kol gezdiği program, Adana’nımıza yakışmadığını hepimiz gördük. Bu durumlara izahat eğer sayın Nedim Soylu’dan gelmeyecekse, genel yayın yönetmeni sayın Selahattin Sekin açıklama getirmemiştir. Çünkü koskoca programda teröristbaşı Fetullah GÜLEN aleyhinde en ufak bir ifade olmamıştır.

“AK Parti ile bağı kalmadığını” sözlü olarak ifade eden sayın Ulu ne varki bu durumu yazılı vermeye cesaret edememektedir. Eğer gerçekten bağı kalmadıysa, bu durumu yazılı olarak ve de gerekeçesiyle bildirilmesi gerektiği bütün partiler için geçerlidir. Bu duruma kimse karşı çıkamaz.

2

Ama Başkan Sayın Alemdar Öztürk’ün ihracıyla ilgili gerçek dışı açıklamalar yapan sayın Ulu, 24 Mart tarihinde sözlü olarak ihraç olduğu ifade edilen, 28 Mart tarihinde gerekçesi bildirileceği söz verilen ifadelere değinmekten korkmuştur. Bu durumun netleşmesi için noter kanalıyla 27 Nisan 2016 tarihinde sayın Süleyman Ulu’ya gönderilen yazıya ise halen cevap verememiştir. O yazıda sayın Ulu’ya; “1- İhraç kararının halen gönderilmediği,  2- İhraç gerekçesinin gönderilmediği” vurgulanmış ve cevap istenmiştir. Ama 4 aydır verecek cevap bulamayan sayın ULU, sadece bir şekilde parti Akbis bilgi işlem sistemlerinden kaydının silinmiş olmasını söyleyerek geçiştirmiştir.  Yargıtay ve parti kütük kaydının aynen durduğu yine bir başka parti yetkililerince ifade edilmiştir. Kaldı ki Ceyhan ilçe teşkilatında FETÖ bağlantılılara kalkan olan birisi, hiçbir olumsuzluğu olmayan, iddiaların tamamı kumpas olan, aleyhinde düzmece dosyalar dizayn edildiği ispatlanan başkanımıza hangi gerekçeyi üretip cevap verebilir ki?

FETÖ firması Horizon şirketininin yağmasını engeleyen Başkan Alemdar Öztürk aleyhinde paralel rapor düzenleterek engellenmesi için paralel müfettiş göndermişlerdir. Ama 15 Temmuz darbesiyle bu oyun bozulmuştur. Görülen o ki, karalamak için her yolu mübah görenler, başkan Öztürk’ü bitirmek için girişilip başarısız oldukları kumpas planlarını da zoraki ters yüz etmeye girişmişlerdir.

20 Ağustos 2016 tarihli Gazette gazetesinde ahlak dışı karalama ile medyadan start verilen kumpas girişimi, ikinci aşama olan siyasi karalamayla çukurlaşmıştır.

Bu programın yapılmasının nihayi amacı ise topun emniyet içindeki kripto FETÖ’cülere pas olarak atılıp, sonrasında ise  yargıdaki kripto FETÖ’cülere durumdan derhal vazife çıkarmaları gerektiği hatırlatılmıştır. Bütün bu organizasyon ise, üst planda FETÖ’cülerin kullandığı bir taktik olması manidardır?

Milletimiz Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar ÖZTÜRK için gereken notları defalarca birinci yaparak zaten vermiştir. 28 Şubat medya anlayışıyla milli irade karşıtı yanlı yayınlar da FETÖ nazarında ganimetken, millet nazarında yok hükmündedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın