Tamer Dağlı AK Parti Adana Milletvekili Adayı

Tamer Dağlı AK Parti Adana Milletvekili Adayı

Tamer Dağlı
AK Parti Adana Millet Vekili Adayı
akp-logo

Bölgesi : Adana
Partisi : AK Parti
Eğitim Durumu : Üniversite
Mesleği : Bankacı
Doğum Tarihi : 1970
Doğum Yeri : Kozan/Adana
Yabancı Diller : İngilizce
Aday Durumu : 6. Sıra Milletvekili Adayı

decorative_line 1

ÖZ GEÇMİŞİ: 

Ülkenin zorlu yıllarını yaşadığı 1970 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde dünyaya gelen Tamer Dağlı, İlkokulu Feke Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulunda okuduktan sonra ortaokul için Adana Yüreğir’e gitti.

Lise öğrenimini de Adana’da yapan Dağlı daha sonra 1990 yılında Ankara Ünv. Siyasal Bilgiler Fak. İktisat bölümünü başarıyla bitiren Dağlı eğitim hayatı boyunca karşılaştığı siyasi karmaşalarda dahi ülke sevdalısı tutumunu asla kaybetmedi.

Hem vatanı hem milleti için canını yok saymaya razıydı. En çok da “gücümüz yüreğimizdir, yüreğimiz inancımızdır” sözlerini sever. Vatan şairi olarak tanınan Namık Kemal’in “vatan millet Sakarya” eserinde olduğu gibi vatan için her şeyini verebileceğine inanır.

FB_IMG_1442753956385

Tamer Dağlı, 1994 yılında tamamladığı Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon eğitiminin ardından değişik bankalarda üst düzey görevlerde yer aldı. 2002 yılından bu yana da Türkiye Finans Katılım Bankası’nda şube müdürlüğü, Adana bölge müdürlüğü ve Kobi bankacılığı müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Eğitim hayatının sonrasında her ne kadar bankacılık yapmış olsa da siyasi bilimlerden vazgeçmedi ve 2014 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

FB_IMG_1442753944014

Bir dönem Mülkiyeler Birliği Adana Şb. Yöneticiliği ATO meslek komitesi üyeliği yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gelecek Partisi Kozan İlçe Başkanı Murat Başıbüyük

Adana ve Türkiye sevdalısı olan Dağlı, 2011 yılı genel seçimlerinde 24. Dönem Ak Parti Adana 10. Sıra Milletvekili adayı oldu.

Tamer Dağlı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın