Tapan Kültür Derneğinden 5. Kültür Yürüyüşü Etkinliği

Tapan Kültür Derneğinden 5. Kültür Yürüyüşü Etkinliği

Her yıl yaz ve güz olmak üzere iki defa yapılan kültür yürüyüşlerinden beşincisi 15 Kasım 2015 Pazar günü yapıldı. Tapan Kültür Derneğinin Beşinci kültür yürüyüşüne çok sayıda misafir katıldı.

İskenderun’dan ve Kadirli’ den çok sayıda doğa yürüyüşçülerin katıldığı kültür ve doğa yürüyüşü Göller Yaylasından başladı Yeni kuyu, Ardıç’tan Düden mağarasına geçildi, Düden mağarası Kozan dışından gelenlerde büyük hayranlık uyandırdı.

DSC_0179

Yürüyüşe Üç oğlan Yaylası, Ziyaret Tepesi, Gelin Güveyi istikametinde devam edildi, Gelin Güveyi ile Üç Oğlan arasındaki parkurun en zor bölümünde yürüyüşçülerden bir kısmı zorlandılarsa da “şikâyetçi olmadıkları gibi iyi ki gelmişiz “ dediler. Yürüyüş Üç Oğlan yönünde Akoluk’a kadar devam etti,  Göller yaylasından Saat 10.00 gibi başlayan yürüyüş ufak tefek molalarla Saat 16.30’a kadar sürdü. Katılımcılar yorgunluk çaylarını Akoluk kahvesinde içtiler.  Çok sayıda fotoğraf çekip görüntü alan katılımcılar, hayatlarındaki en önemli yürüyüşlerinden birini yaptıklarını söyleyerek, buraların gizli kalmış Kapadokya olduğunu dile getirip tekrar geleceklerini ve arkadaşlarına da tavsiye edeceklerini dile getirdiler.

DSC_0194

Tapan Kültür Derneği’nin öncülüğünde yapılan bu gezi ve etkinliklerin amacının spor yapmak, doğa yürüyüşlerini teşvik etmek ve Tapan bölgesini tanıtmak olduğu Tapan Kültür Derneği yetkilerince dile getirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın