TARSİM’den Şikayetçi olan üreticiler seslerini Cumhurbaşkanının Duymasını İstiyorlar

TARSİM’den Şikayetçi olan üreticiler seslerini Cumhurbaşkanının Duymasını İstiyorlar

Geçtiğimiz hafta ilçemiz Kozan’a bağlı Ayşehoca ve Anavarza mahallelerinde şiddetli fırtına nedeniyle ekinleri yatan ve mağdur olan çiftçilerimiz başvurdukları TARSİM’im kendilerine ilgi gösterdiklerini ve büyük hasar gören buğday tarlalarına sıfır hasar yazdıklarını belirterek çiftçilerimizi kaderiyle baş başa bıraktıklarını belirttiler.

KozanBilgi.Net ve Otag Tv ekranlarına açıklamada bulunan Ayşehoca ve Anavarza Mahallelerinde çiftçilik yapan Nurettin Altınok “Çiftçilerin feryadını duymayan TARSİM’in ilgisizliğini yetkililerin duymasını istiyoruz” dedi.

Altınok konuşmasında “Ayşehoca, Anavarza arasında çiftçilik yapmaktayım. Dörtyüz dönüm buğday ektim. Buğdaylarımın hepsi TARSİM’li, sigortalı. 24 Nisan Cumartesi günü bir fırtına çıktı, fırtınada buğdaylarımız hasır gibi yattı. TARSİM görevlilerine haber verdik. Geldiler, baktılar, zarar sıfır dediler. Burada zarar yok dediler. Göründüğü gibi her tarafta zarar meydanda olduğu halde Reisime buradan sesleniyorum, şu corona virüsünün olduğu zaman, vatandaşlarımızın ekmeğe ihtiyacı olduğu zaman işte ekmek. Ekmek burada, ben ekmek yetiştiriyorum. Ben devletime faydalı insan olarak ürün yetiştiriyorum. Doğal afet gördük, zarar gördük devletimizin desteğini reisimizin desteğini bekliyorum. Bu TARSİM’ciler her zaman gittikleri zaman zararını doğru düzgün yazmıyorlar, itiraz ediyorum. Reisim sesimi duysun buradan” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akşener: Bizim içimizde ciğerinde ur olan yoktur
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın