DOLAR 16,9999 1.02%
EURO 17,5059 -0.41%
ALTIN 964,17-1,38
BITCOIN 3482354,56%
Adana
35°

AÇIK

03:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

55 okunma

Tayyip Erdoğan Devri Bitti Gibi 

ABONE OL
21 Eylül 2014 07:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Taksim Gezi Parkı olayı, tüm Dünya medyasında olumsuz şekilde yer almışken… Ülkeye verdiği zararın trilyona vardığı söylenirken… Başbakan Recep Erdoğan’ın, galip geldiği, çapulculara baskın çıktığı yandaş medya üzerinden millete üfürülüyor.
Millet, daha önce böyle bir üfürmeyle karşılaşmadığı için, heyecana gelip, gözlerini olabildiğince açıp ‘üüfff be’ diyebilir. Anlatanın üslubunun cazibesinde kalıp, ‘çok doğru söylüyor’ tasdikinde bile bulunabilir.
Ergün Diler, Başbakan Erdoğan’ı ‘iyi’ babında değişik gösteren biri. Olaydan olaya geçerken anlatısına gerçek üzere gitmeye dikkat ediyor. Bakalım Diler’in anlatımında Erdoğan ne kadar ‘iyi’!
Ergün Diler diyor: ”Kaos, isyan, geleceği kararmış bir ülke imajı yaratılmak istendi! Haliyle bunların yanında DİKTATÖR bir BAŞBAKAN!..” (Yani Taksim olayıyla)
Evet. Aynen böyle oldu. Başbakan Erdoğan, Taksim olayıyla ‘diktatör’ etiketinin üzerine yapışmasına sebep oldu. Bu, ülkeyi Erdoğan ve çevresini geleceği kararmış imajına soktu. Dikkat edilirse, hırs küpünden nameler salanlar bir kısım insanlarla beraber Başbakan’ın kendisi.
Ergün Diler diyor: ”Çünkü Erdoğan Londra’ya bağlı koalisyonun üstüne üstüne giden tek güç”.
Başbakan Erdoğan şu âna kadar Londra paralelinde idi. Gezi parkı olayının ülkeye verdiği sarsıntı sonrası, Londra koalisyonunun üstüne üstüne gitmek zorunda. Öyle sanıyorum ki Diler, bu cümlesiyle Başbakan’a böyle yapması gerektiği mesajını iletiyor.
Başbakan, Diler’in mesajıyla bunu yapmaya cesaret edecek mi, göreceğiz. Şimdilik Hükümet Almanya’ya çıkış yaparak kendini rahatlatıyor.
Ergün Diler birilerini tokatlıyor: ”Bu nedenle dertleri büyük! Türkiye’yi yolundan döndürmek için ellerinden geleni yaptılar. Ancak onlar için kötü haber Kuzey Irak’tan geldi”.
Türkiye kendine nasıl bir yol çizmişti de o yoldan döndürülmek istenmişti?.. Çizilen bu yol, Erdoğan ve ekibinin kafalarında tasarladığı yol ile aynı mıydı?.. Gezi Parkı olayı ardından esip gürlemesi ‘iyi’ olarak nitelenen Erdoğan, devletin tuttuğu ama bozulmak istendiği bu yolda gitmeye taraftar mıydı? Meseleye dikkatli bakanlar, Ergün Diler’in bahsettiği devlet yolu ile Erdoğan ekibinin tasarladığı yolun aynı olmadığını farkederler. O zaman Diler’in, Başbakan Erdoğan’ı topluma ‘iyi’ göstermesinin altında bilemediğimiz bir niyet var.
Ergün Diler, Devlet’in tuttuğu yolun güzel olduğunu bir olayla dile getiriyor. ”Bizler GEZİ olaylarıyla uğraşırken, Ankara Kuzey Irak’ta tam 6 petrol bölgesini ele geçirdi. Maliki’ye rağmen masaya yumruk vurularak alındı”.
Ne geliyor aklımıza?
Hükümetin devletten dışlanmışlığı…
Soru: Acaba, Devlet, Kendine bağlı olmayan bir müteşebbisin Kuzey Irak’a yer kapmasını iyi görmeyen İngiltere’yi Taksim olayıyla bastırmak, İngiltere’deki aynı cinsten olayla müdahale edemez duruma mı getirmişti? Kuzey Irak’ta 6 petrol bölgesini alan devlet, bu işi kurulacak yeni şirket ile yürütecekmiş.
Olayı ”Türkiye’nin galası” diye nitelendiriyor Ergün diler. Türkiye adına gözlerini sevinçle açıp seslendirdiği şu: ”Hedeflenen boru hatlarıyla Kuzey Irak’ın petrolü Türkiye üzerinden Dünya’ya açılacak”.
Soru: Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin zenginleşeceği belirtilen bu olayı neden söylemiyor da muhalif parti liderleriyle GEZİ dalaşına giriyor?
Bu, Tayyip Erdoğan devrinin bittiğinin işareti olabilir.
İbrahim Faik Bayav

 

Bu makale 22 Haziran 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.