Terör büyük bir insanlık suçudur

Terör büyük bir insanlık suçudur

İSTANBUL (AA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, terörün, hangi gerekçeyle, niçin yapılmış olursa olsun bütün bir insanlığın ortak bir bilinçle karşı durması gereken büyük bir insanlık suçu olduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Conrad Otel’de düzenlenen Türk-Japon İş Forumu’ndaki konuşmasında, önceki gün Beyrut’ta, dün de Paris’te meydana gelen terör saldırlarında hayatını kaybedenlere rahmet diledi ve ailelerine taziyelerini sundu.

Davutoğlu, “Terör, hangi gerekçeyle, niçin yapılmış olursa olsun bütün bir insanlığın ortak bir bilinçle karşı durması gereken büyük bir insanlık suçudur. Türkiye olarak Fransa halkının yanında olduğumuzu ve hem Lübnan’da hem Fransa’da gerçekleşen terör olayları sonrasında dost ve komşu Lübnan’la ve müttefikimiz Fransa ile birlikte bundan sonra da teröre karşı mücadelede omuz omuza olacağımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum. G20 Zirvesi öncesi gerçekleşen bu terör saldırıları, uluslararası dayanışmamıza ne kadar çok ihtiyaç hissettiğimizi bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile düzenlediği basın toplantısında da şunları söyledi:

“Dün terör saldırısında vatandaşlarını kaybeden dost ve müttefik Fransa’ya bir kez daha taziyelerimi sunuyorum. Teröre karşı omuz omuza olma noktasındaki güçlü siyasi irademizi bir kez daha vurguluyoruz. Türkiye her zaman, dünyanın neresinde olursa olsun ve hangi gerekçeyle olursa olsun teröre karşı mücadelede ortak tavır almak konusunda öncülük etmeye ve her türlü katkıyı yapmaya devam edecektir. Bu terör saldırısını lanetliyorum. Ayrıca dün yaşanan deprem ve tsunami dolayısıyla değerli dostum Sayın (Japonya Başbakanı) Shinzo Abe’ye geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ADANA KOZAN'DA SAĞANAK, SU BASKINLARINA NEDEN OLDU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın