Teşekkürler Soner Çetin, Teşekkürler Ayça Öztorun

Teşekkürler Soner Çetin, Teşekkürler Ayça Öztorun

Kozan Gaziköy Mahallesini Çukurova Belediyesi adına ziyarete gelen Yazar Ayça Öztorun; “Çukurova Belediye Başkanımız Soner Çetin’den selamlar ve sevgiler getirdim” dedi.

Resim: Soner Çetin – CHP Çukurova Belediye Başkanı

Yazar Öztorun; “Gazi köyüne ikinci kez geliyorum. Buraya altı yaşında babamlarla gelmiştim, çok iyi hatırlarım babamın bu köy insanı hakkındaki güzel izlenimlerini; ‘bu köyün insanı başkadır, aydındır, sevgi dolu ve çalışkandır, emekçi insanlardır’ demişti. Gerçekten de öyleymiş” diyen Ayça Öztorun’u, köyümüzde baba dostları karşıladı. 1970’li yılların efsane siyasetçisi CHP Milletvekili İsmail Hakkı Öztorun’un kızına babasının anılarını anlatan köy halkıyla duygulu anlar yaşadı.

Gazi Köyünü Kozan Bilgi Net imtiyaz sahibi Türkeş Manga ile gezen Ayça Öztorun; “bir zamanlar Gazi Köyü Belediyeyken şu an görüyorum ki, ne Belediye kalmış ne de Belediye binası. Belediye binası atıl bir halde çürümeye terk edilmiş. Anavarza kalesi köyün yanıbaşında ve oradaki tarihi eserler başka yerlerde müzelere gidiyor. Bu bina müze haline getirilebilir. Anavarza’ya gelen turist bu köye de gelir ve müzeyi görür. Nehir tersine akmamalı. Dünya gelişme ve aydınlanma yolunda ivme kazanırken, ilçeden kasabaya, kasabadan, köye, yakında da köyden viraneye döneriz. Eskiden toprağın, çiftinin ve ürettiklerinin bir değeri vardı. Şimdi ne toprağın, ne üretilenin ne de çiftçinin değeri kaldı. Ülkenin sosyal ve ekonomik kalkınması üretmekten, üretkenlikten geçer. Büyükşehirlerde öyle. Büyükşehirler, Beldeleriyle, köyleriyle, ilçeleriyle Büyükşehirdir. Köylerinin bakımı bir bakıma o şehri temsil eder. Örf adet ve gelenekleri muhafaza etmenin en iyi yolu da köylerimizi korumak ve köylülerimizi kollamaktan geçer. Köylerimiz konusundaki hassasiyetini bildiğim Çukurova Belediye Başkanımız Soner Çetin’in ilkeli siyasi duruşu, ‘işçi köylü, kentli el ele mücadele vererek aydınlık yarınlara imza atmak için, halkımızın sesi olmak misyonumdur.’ Demesi ve bunu sadece söylemde bırakmayıp, eyleme dönüştürmesi, ‘halktan geldim, halkadır hizmetim’ Diyerek, yalana, talana taviz vermeden istikrarlı bir şekilde görevini yapması oldukça gurur verici. Toplum böyle insanların görev başında olmasını özlemiş durumda. Bu hasret sonunda vuslat değil, başarı ve mutluluğa Soner Çetin ve Sayın Çetin gibi siyasetçilerle muvaffaktır” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koncuk’tan Kanun Teklifi: “BAĞ-KUR’lulara Af Getirilsin!”
ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN’İN TÜM KÖYLERE VE GAZİ KÖYÜ HALKINA SELAMI VAR.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in biz Gazi Köyü halkına gönderdiği selam mesajı şöyle; “Çukurova’mız, ilçelerimiz ve köylerimizle destan yazmıştır. En güzel hizmeti köylere götürmek bizim görevimizdir. köylerimizinde, köylülerimize de sorunlarını dinlemek, dertlerine çare bulmak ve her türlü hizmeti götürmek için makamdayız. Bu makam halkın makamıdır. Halk beni bu makama onların sesi olmak için taşımışsa görevimizi de layıkı ile yerine getirmek bizim görevimiz olacaktır. ozanın dediği gibi; Ekin ektiğim yerde

Tohum döktüğüm yerde

Düğün bayramlar gerek

Orak biçtiğim yerde diyerek, Halkla el ele, omuz omuza hayatımıza huzur dolu gelecek için hizmet tohumu ekeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın