TEZKERE

TEZKERE

Teskere MHP’nin katkıları ile meclisten geçti.
Bakanlar meclise gelmeye tenezzül bile etmedi. ‘Vekiller zaten emir erimiz, gitmeye gerek yok’ der gibi… Doğrusu AKP ve MHP’li vekiller de uzaktan kumandalı pilli bebek olduklarını inkar etmedi. Hakkını vererek, tezkereyi kabul ettiler.
*** ***
AKP’li Vekil İsmet Yılmaz meclis kürsüsünde konuşurken ben utandım, Yılmaz utanmadı. Dedi ki;
‘Libya bize Kıbrıs çıkartması zamanında yardım etti(!)..’
Bu kişi insan mı, yoksa Erdoğan’ın kafatasını boşaltıp, içine çip yerleştirdiği bir robot mu?
ABD ve koalisyon güçleri Libya’ya müdahale kararı aldığında, AKP ABD’nin, gerçekte ise Haçlı güruhun yanında yer aldı. Diğer ülkelerden önce AKP Libya’ya donanma gönderdi. İzmir Havaalanından kalkan uçaklar Libya’yı vurdu. Yetmedi, Kaddafi’yi linç eden canilere Davutoğlu eliyle bavulla para dağıtıldı. Yaralanan katiller Türkiye’ye getirilerek tedavi ettirildi. Katiller 4-5 yıldızlı otellerde ağırlandı.
Kaddafi en iğrenç biçimde, sopa ile tecavüz edilerek öldürüldü. Aslında linç edildi. Linç edildiği gün Davutoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Hillary ‘ÇAK’ yaparak öldürülmesini kutladı.
*** ***
AKP ABD yedeğinde Libya’ya gitmeye kalktığında uyardık. ‘Kaddafi, Kıbrıs Savaşında Türkiye’nin yanında yer alan tek Liderdir. Türkiye’ye gönderdiği silahları, sırtıyla taşıyarak uçağa yükledi. Parasız uçak yakıtı verdi. Amerikan ambargosunu Kaddafi’nin yardımı ile kırdık. İhanet etmeyin. Bu bir nankörlüktür.’ Dedik. Dinletemedik. Libya ‘Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesi’ne’ kurban edildi.
Libya Osmanlı’nın en son kaybettiği bir ülkedir.
İsmet Yılmaz meclis kürsüsünden Çanakkale’de şehit düşen Libyalı isimleri saydı.
Oysa kendileri Kaddafi’nin linç edilmesine katkı sunup, alkış tutarlarken hatırlatmıştık:

‘Libyalı Şeyh Sunisi Atatürk’ün davetine uyarak Anadolu’ya geldi. Sözde şeyh, şıh bozuntularının, İngiliz, Yunan ve saray adına karşı propaganda yaptığı bir dönemdi. Halk savaşlardan bıkmıştı. Kafası karışık olanlar vardı. Şeyh Sunisi, o insanları Kurtuluş Savaşına katılma, MUSTAFA KEMAL’E GÜVENME konusunda ikna etti. Büyük hizmetleri oldu.’
Uyarılarımız umurlarında bile olmadı. Libya üçe bölündü. Petrollerine uluslararası petrol şirketleri çöktü. O dönem küresel çeteye yardım ve yataklık ederek Türk Milletini utandırdılar. ‘Mazlumu zalime sattınız’ dedik. Sadece hakaret ettiler.
İsmet Yılmaz, bunları yapan AKP değilmiş gibi… Dün Libya’nın parçalanmasına karşı çıkanlara, bizden aldıklarıyla duygu sömürüsü yapıyor. Ar yok, utanma yok. Tereciye tere satıyor.
*** ***
Libya’nın bugünkü durumundan sorumlu olanlar sorun çözemez. Olsa olsa sorunları katlar. Yeni sorun çıkartır.
*** ***
Türk Devleti Libya’da çatışan tarafları uzlaştırmak için çabalayabilir ama LİBYA’nın ancak%6,5’unu elinde bulunduran Müslüman Kardeşlerin Temsilcisi adına savaşamaz.
Üstelik Rusya, ABD, Arap Birliği, Mısır gibi ülkeler, ülkenin %93’ünü elinde bulunduran Halife Hafter’in yanında. Ayrıca;
Mal varlığı üzerinden tehdit edilen AKP Genel Başkanı, bu birlikteliğe direnebilir mi?
Yoksa oyun içinde oyun mu var?

 

Zahide UÇAR- (03.01.2020) Alanya

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın