KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Tıbbi hipnoza dair her şey bu kongrede

Tıbbi hipnoza dair her şey bu kongrede

Ağrı yönetiminde özellikle diş tedavisinde kullanılan bir yöntem olan hipnoz bu yıl da tüm yönleriyle ve farklı oturumlarla tartışılıyor. Üsküdar Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları ve Araştırmaları Merkezi Müdürü diş hekimi Ali Eşref Müezzinoğlu ve Dr. Ali Özden Öztürk başkanlığında gerçekleşen kongrede bu yıl da güncel yaklaşımlar ve mesleki gelişime yönelik konular masaya yatırılıyor.

Dünyadan önemli isimler katıldı

Kongreye Avrupa Hipnoz Derneği üyelerinden, anksiyete ve fobilerin tedavisinde hipnoz çalışmalarıyla tanınan Tel Aviv Üniversitesi’nden Dr. Yossi Adir, Almanya Diş Hekimleri Birliği Hipnoz Derneği Başkanı Dr. Veit Messmer, Norveç Bergen Üniversitesi’nden klinik psikolog Dr.Gunnar Rosen, ESH (Avrupa Hipnoz Derneği) Eski Başkanı Eva Banyai, ESH Yönetim Kurulu üyesi Gaby Golan ve Tel Aviv Üniversitesi’nden Nir Uziel yer alıyor.

Vajinismus tedavisinde hipnoz

Kongrede; Dr. Murat Ulusoy, “Vajinismus tedavisinde hipnoz”, Dr. Engin Vardar,“Vajinismus tedavisinde bütüncül hipneterapi”, Dr. Şeyda Efsun Özgünay, “Ağrı tedavisinde hipnoz kullanımı”, Dr. Betül Battaloğlu İnanç “Kekemeliğin hipnoz ile tedavisi” başlıklı sunumlarıyla bulunuyor.
Çalıştaylar düzenleniyor

Kongrede uygulamalar ve çalıştaylar da yer alıyor. Dr. Betül Sezgin, “Depresyon ve Dinamik Hipnoterapi-Uçuş korkusu ve Hipnoz”; psikolog Enver Çesko ise “Pozitif Psikoterapide Bir Araç Olarak Hipnoz ve Beden Psikoterapisini Anlamaya Yönelik Bilinçdışı Bir Geribildirim Olarak Hipnoz” başlıklı çalıştayı gerçekleştiriliyor.

Bu yıl hipnozun ruh ve beden farkındalığı yaratan bir disiplin olmasına dikkat çekildiği 9. Tıbbi Hipnoz Kongresi, 11-12-13 Aralık 2015 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Altunizade yerleşkesi’nde gerçekleştiriliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın