Titan İle Cilt Sıkılaştırma

Titan İle Cilt Sıkılaştırma

Infrared (kızılötesi) dalga boyunda ışığıyla Titan, ciltteki sorunlu bölge üzerinde gezdirilmekte ve ısıtma kabiliyeti yüksek ışınlarını cilt altına göndererek yeni kollajen üretimini harekete geçirmektedir.

Nasıl Çalışıyor? 

Yaşlanmayla birlikte elastikiyetlerini kaybeden kollajen lifleri sayıca da azalır. Böylece cilt esnekliğini kaybederek sarkmalar görülebilir.Titan, cilt yüzeyini etkilemeksizin infrared ışınlarını kollajenin üretildiği  tabakaya kadar gönderir ve mevcut kollajenin anında onarılmasının yanısıra yeni kollajen üretimini başlatır. Sonuçta daha sıkı, gergin ve taze bir cilt oluşur.Titan’ın en önemli özelliği, daha önce benzer bir amaç için kullanılan diğer yöntemlere göre çok daha acısız olmasıdır. FDA’ın bağımsız doktorlarının  klinik incelemeleri Titan’ın cilt altı yağ dokusuna inmediğini de garanti etmektedir.
Nerede Kullanılabilir?

Titan yüz, çene altı ve vücudun kırışıklık veya deri sarkması olan herhangi bir yerinde kullanılabilir. Örneğin; karın, kalça, kol altları, dirsek ve dizler gibi. Yeni bir teknoloji olduğu için pek çok dermatolog farklı bölgelerde uygulamalar yapmaktadır. Kesin olan tek şey sonucun her zaman yüz güldürücü  ve güvenli olduğudur.

Genellikle en iyi sonuç alınan bölgeler yüz; özellikle yanaklar ve çene, diz ve dirsek bölgeleridir. Bazı dermatologlar ise Titan’ı diğer kozmetik prosedürlerle birlikte kullanarak etkisini arttırma yönüne gidiyorlar. Örneğin liposuction sonrası cildi gerginleştirmek veya  Botoks’la üst yüzü düzeltirken, Titan’la orta ve alt yüzü sıkılaştırmak gibi.

Kimler en iyi aday?

Kronolojik yaştan çok, cildin biyolojik yaşı Titan’ın başarısında öne çıkmaktadır. En  iyi sonuçlar, sorun ilk görülmeye başlandığında müdahele edildiğinde alınır.Genellikle 65 yaşın üzerinde kollajenin tepki vermediği veya iyi şekil almadığı doğruysa da, citlerine iyi bakan hastalarda 65’inden sonra da çok iyi sonuçlar alınabilmektedir. Güneşten korunmaya özen gösteren, cildine ve genel anlamda kendisine  iyi bakan kişilerde daha iyi sonuçlar görülebiliyor.

Tedavi Sırasında Ne Oluyor?

Tedavi süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişebilir. Herhangi bir acı veya yan etkisi olmayan Titan; bazı hastalarda 10-15 dakika içerisinde geçecek kızarıklık ve 1 gün sürecek şişkinliğe neden olabilir.Tedavi sonrası gündelik hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Ağrı eşiği düşük kişilerde, uygulama konforunu artırmak amacıyla 45 dakika önceden  lokal anestetik etkili bir krem kullanılabilir.

Kaç Seans Gerekli?

Dünya’daki yaygın kullanım şekli,  2-4 hafta aralıklarla 2-3 seans uygulanması yönündedir. Güvenli bir sistem olması nedeniyle seans sayısının artması ile cilt giderek daha sıkı hale gelmektedir.
Sonuçlar ne zaman görülür?

Hastaların çoğu ilk tedavi sonrasında sonuç aldığını söylese de;  bu sonuçlar mevcut kollajen liflerinin sıkılaşması ile görülmektedir. Yeni kollajen liflerin oluşması uygulamanın hemen ardından başlamakla birlikte; sıkılaşmanın dışarıdan gözlemlenmesi 1 ay sonra başlayıp  3-6 ayda  optimum hale gelir.Başarı, tedavi  sayısı ve kullanılan parametrelerle yakından ilişkili olup, uygulama  mutlaka uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın