Tolu: “Zulme uğrayan Türkmenler yardım eli bekliyor”

Tolu: “Zulme uğrayan Türkmenler yardım eli bekliyor”

Zulümden kaçarak ülkemize sığınan Türk kökenli Uygur, Afgan ve Türkmenler vatandaşlarımızdan yardım eli bekliyor.

Konuyla ilgili KozanBilgi.Net’e açıklama yapan Adana Türkmen Dayanışma Gönüllüleri Temsilcisi Bahadırhan Tolu “2013 yılı sonu 2014 yılı başı itibari ile zulme uğrayan Soydaşlarımız için hem fikri anlamda hem de onların ilk ihtiyaçları doğrultusunda elimizden geldiğince mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizde gerek onların Dünyaya açılan sesi gerekse onlara uzanan bir şefkat eli olmaya gayret ediyoruz. Açıkcası bizler bunu direk olarak yapmıyoruz. Bizler farkındalık yaparak Türk’ün şefkat elini Türkmen Soydaşlarımıza uzanmasına vesile oluyoruz.

Gerek Suriye ve gerekse Irak’taki mazlumlara, yardıma muhtaç annelere ve öksüz çocuklara destek olmaya çalışıyoruz. Bu yaptığımız destekleri şu an komşumuz durumunda olan soydaşlarımız için de devam ettiriyoruz. Onlara ilk etapta insani olarak lazım olan yatak, yorgan, battaniye, gıda, kıyafet, ayakkabı konularında yardımcı olmaya çalışıyoruz ve birçok aileye hamdolsun hayırsever vatandaşlarımızın yardım elini ulaştırdık.

Reklama Tıklayarak Bize Destek OlunRamazan vesilesi ile ve malum arkası bayram, bizlere sığınan mazlumlara ve kendi mazlumlarımıza hayat mücadelesi veren anneler, öksüz ve yetim çocuklar için de çalışmalarımız mevcut olup tüm kamuoyundan destek bekliyoruz.

Biz bu işleri Allah rızasını gözeterek gönüllü olarak yapıyoruz. Adana Türkmen Dayanışma Gönüllüleri olarak da bir çok arkadaşımız ile de ortak hareket etmekteyiz.” Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın