Tufanbeyli’de 640 Kişiye Çoban Sertifikası

Tufanbeyli’de 640 Kişiye Çoban Sertifikası

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde, Adana Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından başlatılan “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projesi tamamlandı. Proje kapsamında açılan “Sürü Yönetimi Kursu”nu başarıyla tamamlayan 640 kişiye sertifikaları verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İş-Kur ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında çeşitli ilçelerde sürü yönetim elemanı eğitimleri gerçekleştirildi.

Tufanbeyli ilçesinde de “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projesi kapsamında açılan “Sürü Yönetimi Kursu”na rekor düzeyde bir katılım oldu. Kursu başarıyla tamamlayan 640 kişiye sertifikaları verildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, sertifika dağıtımı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bu kurslar sayesinde çobanların artık eğitimli ve daha bilinçli olacağına dikkat çekti.Konuşmaların ardından kursiyerlerin sertifikaları verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Orhan Sümer, “İktidar garibanları unuttu”
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN