KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Tümer: “Adana Stadı Neden Bitirilemiyor?”

Tümer: “Adana Stadı Neden Bitirilemiyor?”

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, yapımına 2014 yılında başlanan ve 2016 yılında hizmete açılacağı belirtilen stadyumdaki belirsizliğin devam ettiğini söyledi.

Tümer, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 23 şehirde planladığı 25 stadyumdan en az 20’sinin hizmete açılmasına karşın 2014 yılında yapımına başlanan 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun 2016 yılının sonunda hizmete gireceğine dair açıklamalar yapılmasına karşın hiçbir gelişme olmadığını belirtti.

2017 yılı biterken futbolda tüm liglerin başladığını ancak Sarıçam’daki stadyumun bitirilip hizmete açılacağına dair yeni bir girişimde bulunulmadığını, son açıklamaların da temenniden öteye geçmediğini ifade eden Tümer, 140 milyon liralık proje maliyetli stadyumda her geç kalınan günün maliyeti de arttırdığını söyledi. Tümer, “Türkiye’nin bir çok kentinde yapımına başlanan ve kısa sürede tamamlanarak hizmete açılan stadyumlar olmasına rağmen Adana’da Sarıçam ilçesinde 4 yıldır inşaat aşamasındaki stadyum neden bitirilmiyor? Stadyumun bitmesini engelleyen kişi ya da kurumlar mı var? Yapımı devam ediyorsa tam olarak ne zaman hizmete açılacak? Adana, üvey evlat mı?” dedi.

Çeşitli kesimler tarafından açıklamalar yapıldığını ancak açılış tarihi konusunun temenniden öteye gitmediğini ifade eden Tümer, bu soruların Bakanlık yetkilileri tarafından açıklanması gerektiğini kaydetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akşener’den yüz yüze sınav tepkisi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın