Türk Eğitim Sen Gaziköy Okullarını Ziyaret Etti

Türk Eğitim Sen Gaziköy Okullarını Ziyaret Etti

Türk Eğitim Sen Kozan Temsilcisi Mürsel Yazıcı ve Yönetim Kurulu Halis Şener İlçemiz Kozan’a bağlı Gaziköy Lisesi ve Gaziköy İlkokulunda görev yapan okul müdürleri ve öğretmenleri ziyaret ettiler.

Ziyarette bir konuşma yapan Yazıcı, “Arkadaşlar bugün Türk Eğitim Sen Kozan Temsilciliği olarak sizleri ziyarete geldik. Arkadaşlar sendikacılık; kamu çalışanlarının problemlerini çalışma alanlarında tespit etmek, bu problemleri şube ve genel merkez aracılığı ile yürütmenin başına iletmektir. Yürütme problemi çözerse memnuniyetimizi ifade etmek, problem çözülmezse kamu çalışanının problemini değişik şekillerde vatandaş ile paylaşmaktır. Çünkü yürütme gücünü vatandaştan almakta biz kamu çalışanlarına vatandaşa hizmet üretiyoruz. Vatandaşın memnuniyeti yürütmeye olan desteğin devamı anlamına gelir.

DSCF1683

Doğru sendikacılık kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal, kültürel, mesleki hak ve menfaatlerini maksimum seviyede savunmaktır.

DSCF1685

Biz Türkiye Kamu Sen olarak 6 Aralıkta ek zam için,4 Nisanda İş güvencesi ve ek zam için Ankara’da eylemdeydik. Nöbet ücretleri için 16 Şubat 2015’ten yıl sonuna kadar eylemdeyiz. Hakarete maruz kalan meslektaşımız ve meslek onurumuz için 6 Nisanda ilk derslere girmedik…

DSCF1687

Ancak;

  • Memurun maaşı enflasyon altında, memnun sen alanlarda yok,
  • Memurun iş güvencesi tehlikede, memnun sen alanlarda yok,
  • Memura hakaret var, memnun sen alanlarda yok,
  • Memur meslek onuru ayaklar altında memnun sen alanlarda yok,

DSCF1688

Memnun Senin yaptığı yandaşlık mı? Yoksa sendikacılık mı?

Onların yandaşlığınında, uyguladıkları mobbinginde tüm kamu çalışanları farkında kamu çalışanlarını haklarının daha iyi savunulması için Türkiye Kamu Senin çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.” dedi.

DSCF1690

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın