Türkeş Filik: “Yumurtalık, Artık Kırmızı-Beyaz”

Türkeş Filik: “Yumurtalık, Artık Kırmızı-Beyaz”

Yumurtalık Belediyesince hazırlanan ve SANKO Holding ile Belediye tarafından yürütülen Bayraklı köy projesi kapsamında Yumurtalık İlçesine bağlı 18 mahalle ve 8 mezrada, 18 metrelik gönderlerde şanlı bayrağımız dalgalanıyor.

Projenin finansmanı SANKO Holding tarafından karşılanırken yer tespiti, bayrak direklerinin hazırlanması ve montaj işlemleri Yumurtalık Belediyesi tarafından yapıldı.

Proje ile ilgili açıklama yapan Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK; Rengini Şehitlerimizin kanlarından alan şanlı bayrağımızı tüm yerleşim birimlerinde dalgalandırmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Proje amacının halkımızda var olan milli bilinci pekiştirmek ve yetişen neslin her gün bayrağın gölgesinde uyanmasını sağlamaktır. Mahalle ve mezralarımız bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi olan al bayrağımızla donatılarak kırmızı beyaz olmuştur. Hemşerilerimize hayırlı olsun dedi. Başkan FİLİK, projeye katkı sağlayan SANKO Holding’e de teşekkürlerini iletti.

Mahalle ve Mezralarına bayrak asılan yerleşim yeri sakinleri de al bayrağımızın köyümüzde görünür şekilde dalgalanması bizleri çok gururlandırıyor. Bu bayrağı buraya asan Yumurtalık Belediyesine teşekkür ediyoruz dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın