Türkeş Manga, Başkan Zeydan Karalar’a Unutulan Gaziköy’ü Hatırlattı

Türkeş Manga, Başkan Zeydan Karalar’a Unutulan Gaziköy’ü Hatırlattı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bir taziye ziyareti için Kozan ilçesine bağlı Kamışoba Mahallesini ziyaret öncesi Gaziköy Mahallesine gelerek kahvehanede Gaziköylülerle sohbet etti.

Habersiz yapılan ziyaret nedeniyle fazla kalabalığın olmadığı sohbette KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Başkan Zeydan Karalar’a Gaziköy ve bölgesi için verilen sözlerin bu zamana kadar hiç birisinin yapılmadığını belirterek verilen sözlerin yerine getirilmesini ve büyükşehirin hizmetlerinin Kozan’ın ova köylerinde de görülmesini istedi.

Kayhan Gaziköy yolunun verilen çelik asfalt sözüne rağmen geçmiş dönemde Hüseyin Sözlü’nün yaptığı basit yamalar gibi yeniden yamalarla kaplandığını belirten Manga, 3. Bölge Müdürünüz İlhami Orhan’dan biz bu çalışmanın sözünü aldık ama bir yılda bir şey yapılmadı deyince 3. Bölge Müdürü İlhami Orhan başkan Zeydan Karalar’a “Başkanım ben böyle bir söz vermedim” deyince KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga “İlhami Bey isterseniz o günkü konuşmanızı buradan video olarak izleteyim yada Sayın Başkan o gün İlhami Orhan’ı birlikte ziyaret ettiğim İYİ Parti Kozan İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı’yı ararsanız o size kimin doğru kimin yalan söylediğini belirtir” dedi.

Başkan Karalar’ın yanında gelen bir kişi “Başkanım siz mi konuşacaksınız yoksa hep bu arkadaş mı konuşacak” deyince Türkeş Manga “Sayın Başkan siz konuşacaksanız sizi daha önce defalarca dinledik tekrar yine dinleriz ama halkın ve bölgenin sorunlarını dinleyecekseniz ben halkım beni dinlemeniz gerekiyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adana VHO Tarafından ATMÜT (Acil Tıbbi Müdahale Timi Oluşturulmuştur)

Türkeş Manga konuşmasında “Daha önce acil diyerek belirttiğim ve Kayhan/Yassıçalı sakinlerinin çok büyük sorunu olan arıtma tesisi konusunda seçildiğinizde gerekeni yapacağım dediniz ama hiçbir şey yapılmadı” dedi.

Türkeş Manga “Sayın Başkan Gaziköy Beldiye binasının kullanımı ile ilgili olarak size buraya tüm bölge köylerine hizmet verecek bir birim oluşturmayı düşünüyormusunuz diye sorduğumda evet çok iyi olur. Hatta Hamdilliyi de bu kapsama alalım demiştiniz. Gerçi Hamdillinin bizim yöremizle alakası yok ama maalesef bu konuda da hiçbir şey yapmadınız” dedi.

Türkeş Manga Konuşmasının devamında “Su deposunun çevre düzenlemesi ve boyası için bölge müdürünüzle görüştüğümde ASKİ Daire Başkanını aradı ve on gün içinde gereken yapılacak demesine rağmen bir sene geçti hala bir depo bile boyanmadı ve siz ASKİ olarak bu depodan para kazanıyorsunuz” dedi.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga “Anavarza’nın tanıtımı için uçan balon projesi hazırladım. Kültür ve Turizm Bakanlığında onaylandı ve resmi gazetede yayınlandı. Dönemin belediye başkanı Hüseyin Sözlü beni aradan çıkararak projeyi kendine mal etmeye çalıştı bunu sizlerle de paylaşmıştım ama bir arpa boyu yol bile gidilmedi.

Ayrıca Kozan Ceyhan ulaşımı için yeni bir otobüs istedim ve 2 saatte bir kalkması için bilgilendirme yaptım. İlgileneceğiz denilmesine rağmen hurda arabalarla insanlarımız Kozan ve Ceyhan ilçelerine gitmeye çalışıyorlar” deyince Başkan Zeydan Karalar “Türkeş Bey bir otobüsün kaç milyon Tl olduğunu biliyormusunuz” diye sorunca KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga “Sayın Karalar o vatandaşların değil, sizlerin sorunu. Seçim öncesi nasıl söz verilip kaynak bulunacağı belirtiliyorsa biz o sözü hatırlatıyoruz ve hatırlatmaya da devam edeceğim” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yurdun dört bir köşesindeki yangınlar geride acı manzaralar bıraktı

Adana Büyükşehir Belediyesinin internet haber sitelerine ilan verme konusunda da çok cimri olduğunu belirten Manga, “Bizler haber siteleri olarak büyükşehirden ilan alamıyoruz. Oysa basın büronuzdan gelen haberler sıcağı sıcağına en hızlı şekilde haber sitelerinde yayımlanıyor ve okuyucularla paylaşılıyor. 4 ay kadar önce basın büronuzla kurduğumuz iletişim sonucunda yayımlamamız için 1 adet ilan bizimle paylaşıldı fakat 4 aydır ilan ücretini ödemediniz” dedi.

Başkan Zeydan Karalar bunda bir yanlışlık olabileceğini normalde internet sitelerine de ilan verdiklerini ve ödemelerini yaptıklarını belirtirken Türkeş Manga “Başkan Bey tekrar ediyorum kestiğim faturam sizde ve hala ödeme yapılmadı” dedi.

Başkan karalar ekibine Türkeş Manga’nın belirttiği konuları not aldırdıktan sonra vatandaşlarla vedalaşarak Kamışoba Mahallesindeki taziye evine gitti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN