Türkeş Manga’dan Gaziköy ve Çevre Köyler İçin Müjdeli Haberler

Türkeş Manga’dan Gaziköy ve Çevre Köyler İçin Müjdeli Haberler

İlçemiz Kozan’a bağlı Gaziköy Mahallesi ve çevre mahallelerin sorunlarını sürekli gündeme taşıyan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’nın istekleri gerçekleşiyor.

İYİ Parti Kozan İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı ve Gaziköylü vatandaşlarla Adana Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Müdürü İlhami Orhan’ı ziyaret eden Türkeş Manga Gaziköy için sürekli gündeme getirdiği bazı konuları 3. Bölge Müdürü İlhami Orhan’la da paylaştı.

Gaziköy Mahallesinde yaşanan sivrisinek sorununa müdahale ettikleri için teşekkür eden Manga, Kayhan Gaziköy yolunun çok kötü ve tamamen delik deşik olduğunu belirterek araç sürücülerinin ulaşımlarını çok zor şartlarda gerçekleştirdiklerini araçlarında hasarlar meydana geldiğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Müdürü İlhami Orhan “Türkeş Bey inşallah 10 gün içerisinde Gaziköy Kayhan yolunu çelik asfaltla kaplayacağız ve araç sürücülerinin sıkıntılarına son vereceğiz dedi.

Başkan Zeydan Karalar’dan seçim öncesi 10 adet bank sözü aldığını fakat bu zamana kadar bankların Gaziköy Şehit Seyfettin Orkun Çil Parkına kurulmadığını belirten Manga, bu sözün takipçisiyim derken. 3. Bölge Müdürü İlhami Orhan parkınıza bankları göndereceğim dedi.

Gaziköy su deposunun görünümünün ASKİ’ye yakışmadığını ve içme suyu deposunun hijyenik olmayan bir görüntü içerdiğini belirten Türkeş Manga, su deposunun acil olarak boyanmasını ve parkın yanındaki çirkin görüntüsünün sona erdirilmesini istedi. 3. Bölge Müdürü Orhan telefonla ilgili birimleri arayarak en kısa zamanda boyasını yapacağız dedi.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga konuşmasında Gaziköy Belediyesinin eskiden otobüs işletmesi vardı. Kozan Ceyhan arasını Gaziköy Belediyesi araçları taşırdı. Büyükşehir yasasıyla beraber Adana Büyükşehir Belediyesi Gaziköyün bütün araçlarını aldı götürdü. Ova köylerini eski hurda bir midibüsle taşımaya başladılar. Biz hangi çağda yaşıyoruz. Bizim insanlarımızın, analarımızın, bacılarımızın, kardeşlerimizin insanca ve medeni bir şekilde ulaşım sağlamaları yönünde girişimde bulunmanızı ve Kozan Ceyhan arasında iki saatte bir karşılıklı kalkacak araçlarla bölgeyi yeniden canlandırmanızı istiyorum dedi.

İYİ Parti Kozan İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı’da konuşmasında Türkeş bey bize daha önce bahsetmişti. İl Genel Meclisi üyelerimiz Adana’da konuyu sıcağı sıcağına takip ediyorlar. İnşallah bu hizmet Gaziköy ve çevresine sağlanacak dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Müdürü İlhami Orhan’da konu hakkında yakından ilgileneceğim dedi.

Bölge Müdürü Orhan’ı Gaziköy’e davet eden Manga, “Gaziköy’e lütfen gelin ve isteklerimize çözüm sunun. Vatandaşlarımız Başkan Zeydan Karalar’ın hizmetini bölgemizde de görmek istiyorlar. Gaziköye geldiğinizde özellikle bölgemizin eğitim merkezi lise binamızın eksiklerini de sizinle paylaşmayı istiyor, ziyaretinizi bekliyorum” dedi.
Bölge Müdürü İlhami Orhan Gaziköy’e en kısa zamanda geleceğini ve Türkeş Manga’yı ziyaret edeceğini belirtti.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga, misafirperverliğinden dolayı bölge müdürü İlhami Orhan’a ve desteğinden dolayı İYİ Parti Kozan ilçe başkanı Veysel Sırkıntı’ya teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN