DOLAR 15,9702 0.14%
EURO 16,7832 0.41%
ALTIN 930,430,04
BITCOIN 465859-2,31%
Adana
22°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Türkiye Deliriyor mu? Delirteni Varsa, Evet

ABONE OL
13 Eylül 2014 21:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dün, demokrat görünenler ülkenin başına kurulan iktidarı düşünüyordu; bugün İktidarı değil ülkeyi düşünmeye başladılar. Ahmet Altan diyor ki: ”Şuanda delirmişe benzeyen iktidarın dış politikasının bir savaşa yol açmaması için uğraşmak sanırım bu ülkeye en büyük hizmet olur”

Muazzam bir değişme!..

Ben sorayım: Ülkeye en büyük hizmet ‘sanırımla’ yapılır mı?.. Yapılırsa o hizmetten netice alınır mı?

Delirmişe benzeyen iktidardan bahsediyor Ahmet Altan; öyle değil mi?

Neden delirdiği söylenmeyecekse, delirmişe çare bulunmaz.

İktidarı delirten sebep ne acaba?..

Suriyenin Esed’i mi?.. Yoksa birilerinin dünyalık elde etme hırsı mı?

Şimdi delirmiş iktidarın savaş çıkarma ihtimali karşısında feryat eden Ahmet Altan ve onunla birlikte hareket eden bilcümle dindar taifesi, AKP iktidarının uyduruk referandum sürecinde ”Yetmez ama Evet” çığlığı atmıştılar.

O zaman AKP iktidarı delirmemiş mi görülüyordu? Yoksa ‘Yetmez ama Evet’ çığlığı atanlar, mezardakileri kaldırıp oy verditecek kişiyi onaylayacak kadar delirmiş gibiydi de Rahman’dan inmiş iksirle şifaya mı kavuştular?!

Başımızdaki bu iktidarı, Ahmet Altan ve peşindekiler ‘milli iradeyle’ oluşmuş bellettiler uzun zaman.

Milli iradeyle oluşmuş belletilen bu iktidarın 26 maddelik bozuk yazılmış anayasa değişikliğini, bozukluğuna bakmadan onaylayanlar, savaş hazırlığı yapan aynı iktidara neden karşı çıkıyorlar? Neden ‘deli’ sıfatını bu iktidara layık görüyorlar?

Millet, seçtiklerinin yanlış yaptığını görürse… delilik illetine tutulduğunu anlarsa… ”ileri götürülen demokrasi” gereği o seçtiklerini bir dahaki seçimde seçmez efendim!!!

Ahmet Altan şunu da diyor: ”Esed’in devrilmesi için çaba harcamak, Suriye halkının bu boyunduruktan kurtulmasına yardımcı olmak herkesin görevi. Bu görevi dünyanın diğer ülkeleriyle paylaşmak, birlikte hareket etmek de en doğru yol bence”.

Suriye halkı, bizi Esed boyunduruğundan kurtar diye yalvarmış mıydı Türkiye’ye?..

Ahmet Altan’ca doğru bilinen yol diğerlerince de doğru kabul edildiğinde cehenneme yaklaşılıyor.

Esed’in devrilmesi için çaba harcamayı, dikkat edilirse, delirmiş görülen AKP iktidarı benimsemiş gibi. AKP öyle çaba harcıyor ki Esed rejimini devirmek için, çevremizdeki ülkelerle boğazlaşma ortamı hazırladığını farkedemiyor.

Ahmet Altan ve benzerlerinden geçmişte akıl aldıkları için herhalde!..

 

İbrahim Faik Bayav

 

Bu makale 12 Ekim 2012 tarihinde yayınlanmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.