Türkiye pusulasız sürükleniyor

Türkiye pusulasız sürükleniyor

denizbolukbasi

MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Adana’da bir dizi temaslarda bulundu. MHP İl Başkanlığı’nı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Bölükbaşı, merhum Recai Yıldırım’ın kabrine de çiçek bıraktı, dua etti.

Bölükbaşı ülke gündemine ilişkin önemli tespitlerde bulundu.

–““Türkiye maalesef dış politika ve ülke güvenliği alanında pusulasız bir şekilde sürükleniyor.”

–“Egemen bir devlet, bir örgütü terör örgütü olarak tanımladıktan sonra ona yardım etmez, edenlere de izin vermez. Hedeflenen Kürdistan’ın ikinci parçasını oluşturma amacıyla şimdi üs olarak kullanılan Kobani’deki PYD’ye yardım da, PKK terör örgütünün başıyla yapılan müzakere de böyledir. Her iki örgüt ile ilgili söylem ve eylemlere baktığımızda, şayet Tayyip Erdoğan ve Davutoğlu’nun başında bulunduğu AKP Hükümeti bunları bilinçli ve istekli yapıyorsa ki öyle görünüyor; açıktan ihanet suçu işlemektedirler. Eğer bir dış baskının sonucu olarak yapıyorlarsa, Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarını kullanmaktan aciz, Türk milletinin verdiği iradeyi başka merkezlere teslim eden bir zihniyetle karşı karşıyayız demektir. Net olarak görünen o ki, isteklilik de var, zorlama da.”

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Genel Başkan Yardımcısı ve 23. Dönem Ankara Milletvekili Emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı “Türkiye maalesef dış politika ve ülke güvenliği alanında pusulasız bir şekilde sürükleniyor” dedi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Adana’ya gelen Bölükbaşı, havaalanında MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, MHP Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi 23. Dönem Adana Milletvekili Yılmaz Tankut ve MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı tarafından karşılandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde

YILDIRIM’IN KABRİNE ÇİÇEK

deniz bolukbasi mezarlik

Program kapsamında İl Başkanlığı’nı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret eden Deniz Bölükbaşı, çok sevdiği yol arkadaşı MHP eski Genel Başkan Yardımcısı merhum Recai Yıldırım’ın Kabasakal Mezarlığı’ndaki kabrine gitmeyi de ihmal etmedi. Bölükbaşı, Yıldırım’ın mezarına çiçek bıraktı; İzgioğlu, Tankut, Kanlı ve merhumun oğlu Hakan Yıldırım’la birlikte dua etti.

MHP Adana İl Başkanlığı ziyaretinde ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Deniz Bölükbaşı, Türkiye’nin sonu büyük bir yıkım olan yola sokulduğunu kaydetti. Bölükbaşı şunları söyledi:

TAM BİR FELAKET

“Gerek içeride gerekse dışarıda Türkiye’nin durumu hiç iyi görünmüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve O’nun güdümündeki AKP hükümetinin attığı her adım, ifade ettikleri her söz tam bir felaket. Evvela kendi içlerinde bir tutarlılık yok. Cumhurbaşkanı başka, Başbakan başka, Bakanlar bambaşka konuşuyor. Ayn-el Arap’la ilgili süreçte yaşananlar, Türkiye’nin muhatap kaldığı tavır ve uygulamalar AKP hükümetinin başına geçen son çuval olmuştur. Tıpkı Libya’ya müdahale hadisesinde olduğu gibi Tayip Erdoğan Suriye’ye yönelik işletilen süreçte de, söylediklerinin aksini yapmak zorunda kalmıştır.”

YA İHANET YA DIŞ BASKI, İKİSİ DE VAR

Bölükbaşı şöyle devam etti:

“Egemen bir devlet, bir örgütü terör örgütü olarak tanımladıktan sonra ona yardım etmez, edenlere de izin vermez. Hedeflenen Kürdistan’ın ikinci parçasını oluşturma amacıyla şimdi üs olarak kullanılan Kobani’deki PYD’ye yardım da, PKK terör örgütünün başıyla yapılan müzakere de böyledir. Her iki örgüt ile ilgili söylem ve eylemlere baktığımızda, şayet Tayyip Erdoğan ve Davutoğlu’nun başında bulunduğu AKP Hükümeti bunları bilinçli ve istekli yapıyorsa ki öyle görünüyor; açıktan ihanet suçu işlemektedirler. Eğer bir dış baskının sonucu olarak yapıyorlarsa, Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenlik haklarını kullanmaktan aciz, Türk milletinin verdiği iradeyi başka merkezlere teslim eden bir zihniyetle karşı karşıyayız demektir. Net olarak görünen o ki, isteklilik de var, zorlama da.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor

PEKİ ÇARE VAR MIDIR?

Dolayısıyla Türkiye çıkmaz bir yola sokulmuştur. Türkiye pusulasız bir şekilde nereye varacağı, hangi kayaya çarpacağı belli olmayan, rotasını kaybetmiş bir gemi gibi sürüklenmektedir. Kaptan köşkünde oturanlar dümeni, başka merkezlerden gelen talimatlarla ve biraz da güle oynaya çevirmektedir. Peki çare var mıdır? Evet vardır. ‘Yetkisini Büyük Türk Milletinden alan, Egemenlik hakkının da sadece ona ait olduğunu bilen ve emperyalist güçlere boyun eğmeyen bir siyasi iradenin Türkiye Cumhuriyetini yönetme vakti gelmiştir. Bugün için ilkeli, seviyeli ve tutarlı bir anlayışa sahip ve hiç bir güç merkezine diyet borcu olmayan yegane siyasi organizasyon halen üyesi olmaktan büyük bir onur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisidir. Dolayısıyla  Sayın Bahçeli’nin liderliğinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarından başka çare kalmamıştır. Başka yollara sapmak, başka arayışlara girmek beyhude bir çabadır ki bunun sonucu telafisi mümkün olmayacak büyük bir felakettir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın