Türkmen Dağı Çanakkale’dir

Türkmen Dağı Çanakkale’dir

–MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Irak’tan sonra Suriye’deki Türkmenlere yönelik saldırılara tepki göstererek, acilen tedbir alınması gereğine işaret etti.

–Baş, “Bayırbucak Türkmenleri bundan 100 yıl önce Çanakkale’de verilen mücadeleye benzer bir mücadelenin içindedir. Tarihsel birliktelik ve kardeşlik duygularının ötesinde Bayırbucak bölgesi Türkiye’nin savunulmasında çok büyük bir öneme sahiptir. Bu bakımdan,Türkmen Dağı, günümüzün Çanakkalesi’dir” dedi.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş,  Irak ve Suriye’deki Türkmenlere yönelik katliamlara dikkat çekerek, Hükümetin acilen harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

IRAK’TAN SONRA SURİYE…

Irak’ta PKK’nın hamisi Barzani çetelerinin yaptığı katliamlardan sonra Suriye’de de Rusya, İran ve Esat rejim güçleri tarafından Suriye’deki Türkmenlere yönelik katliamlara dikkat çeken Yusuf Baş, “Komşu ülke Suriye’de 5 yıldır süren iç savaşta en büyük sıkıntıyı ve acıyı çeken Türkmen kardeşlerimiz olmuştur. Toros Dağlarının devamı şeklindeki Türkmen Dağı, diğer adıyla Bayırbucak bölgesi ne yazık ki son günlerde Rusya’nın hava ve İran’ın kara desteği ile rejim güçleri tarafından çok ağır saldırıya maruz kalmıştır.” dedi.

TÜRKMEN DAĞI, GÜNÜMÜZÜN ÇANAKKALESİ’DİR

Baş, şöyle devam etti:

“Türkiye’den başka hiçbir tutar dalı olmayan Türkmenlerin tek suçu, sınır çizilirken mevcut sınırın diğer tarafında kalmalarıdır. Küresel ve bölgesel emperyalist güçlerin bu saldırısına karşı sadece ellerindeki imkanlar ve kalplerindeki imanla karşılık veren Bayırbucak Türkmenleri bundan 100 yıl önce Çanakkale’de verilen mücadeleye benzer bir mücadelenin içindedir. Tarihsel birliktelik ve kardeşlik duygularının ötesinde Bayırbucak bölgesi Türkiye’nin savunulmasında çok büyük bir öneme sahiptir. Bu bakımdan,Türkmen Dağı, günümüzün Çanakkalesi’dir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SPİNCİLER... BİZ BURADAYIZ, ALABALIKLAR NEREDE... AT ÇEK İLE ALABALIK AVI

ACİLEN HAREKETE GEÇİLMELİ

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Irak Türkmenleri, Peşmerge güçlerinin katliamlarına maruz kalırken, şimdi de Suriye Türkmenlerinin topyekun yok edilmesi için başlatılan saldırılar, Türkiye’nin izlediği teslimiyetçi politikanın bir ürünüdür. Türkmen kardeşlerimize yönelik duyarsız politika derhal terk edilmelidir. Unutulmamalıdır ki; Türkmen Dağı düşerse Hatay düşer, Türkiye’nin güney sınırı düşer. Bu nedenle, Türkiye’yi yöneten zihniyeti acilen tedbir almaya ve harekete geçmeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın