Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Türkmen yetkili ve sorumlulara seslendi: ARTIK YETER, SON OLSUN

Türkmen yetkili ve sorumlulara seslendi: ARTIK YETER, SON OLSUN

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen İstanbul’daki hain terör saldırısını lanetlediği mesajında yetkili ve sorumlulara seslendi:
“ARTIK YETER, SON OLSUN”

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen hain bombalı terör eyleminde şehit olan Adanalı polis memurları Adem Oğuz ve Mehmet Atıcı’nın Adana’daki cenaze törenine katıldı. Terörü lanetleyen ve artık yeter, bu son olsun” diyen Elif Doğan Türkmen şunları söyledi:

“Yine terör, yine yitirdiğimiz canlar, yıkılan yuvalar, dağlanan yürekler, gözyaşı, feryat, figan,… ve ne yazık ki sayısı her gün artan şehitler. Adananın evlatlarından polis memurları Adem Oğuz ve Mehmet Atıcı ile birlikte tüm vatan evlatlarına, tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

1

Kuşkusuz terörün her türlüsünü ve terörden beklenti içinde olanları, terör destekçilerini ve yataklık edenleri lanetliyoruz. Evet milletin birlik ve beraberliği üzerine oynanan bu oyunların karşısında, siyasi parti ve siyasi düşünce farkı gözetmeksizin hep birlikte güç birliği içindeyiz. Yüreklerimizin derinliklerinde hissettiğimiz bu acıyı hep birlikte paylaşıyoruz.

3 Siyasi parti de yayınladıkları ortak deklarasyonla; siyasi farklılıklarını bir kenara koyduklarını, yaşanan acının ortak olduğunu, her zaman güvenlik güçlerinin yanında terörün karşında olduklarını belirterek, tek yürek oldukları yönündeki iradeyi ortaya koymuşlardır.

5

Bir tek polis, bir tek asker bir tek vatandaşımızın can kaybına tahammülümüz yok. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Bu acı gerçekler karşısında ve sergilenen ortak iradeden güç alarak; ülkenin ve insanlarımızın önceliklerinin ne olduğunu, artık doğru saptamalı ve bunların gereğini vakit kaybetmeden uygulamaya geçirmek zorundayız.

Yaşanan bu büyük acının artık son olması için kesin, net, kalıcı ve çözüm üreten adımları atmak gerekli önlem ve politikaları belirlemek, yetki ve sorumluluk bilincinde gereğini yapmak zorundayız. Zaman kaybetme lüksümüz yok. Ülkenin içinde bulunduğu bu terör belasını artık bitirmek zorundayız. Tüm ulusumuzun başı sağ olsun. Bu, son olsun. Artık yeter”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN