HAYIRLI BAYRAMLAR
Okurlarımızın Ramazan Bayramlarını kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz...

Twitter QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır?

Twitter, geçtiğimiz gün sunduğu yeni özelliğiyle sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Snapchat’in QR kod özelliğinin benzerini getiren Twitter’ın bu özelliği ne işe yarıyor? Ve nasıl kullanılıyor? Makalemizin devamında görebilirsiniz.

Twitter geçtiğimiz günlerde QR kod özelliğini devreye sokarak diğer kullanıcıları daha kolay takip edebilmemizin önünü açtı. Sosyal medyada Snapchat benzeri olan bu özellik çok konuşuldu. Bizler de bu özelliğin nasıl kullanıldığını sizlerle paylaşmak istedik.

QR kod özelliği

Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarına gelen son güncellemesiyle birlikte kullanılabilen QR Kod tarama özelliği ile diğer kullanıcıları kolayca bulup, takip edebilirsiniz.

twitter qr kodum

Kendi QR kodunuzu bulmak için Twitter uygulamasını açtıktan sonra solda yer alan menüden QR Kod sekmesine dokunun ve açılan tarayıcıda QR Kodum butonuna tıklayın. (iOS işletim sisteminde Ayarlar bölümünden bulabilirsiniz)

kaydet veya paylaş

QR kodunuzu kaydetmek ve paylaşmak istiyorsanız aynı sayfada sağ üst köşedeki paylaş butonuna tıklayarak Kaydet ya da Şununla paylaş seçeneklerini kullanabilirsiniz.

kullanıcı bulma

Bir kullanıcıyı takip etmek istiyorsanız, QR kod tarayıcı açık konumdayken karşıdaki kişinin QR kodunu taratıyoruz ve çok sürmeden kişinin profilini kolaylıkla bulabiliyoruz. Buradan profili ziyaret edebilir ve takip edebilirsiniz. Başka bir kullanıcıyı bulmak istiyorsanızbaşka bir tane tara butonunu kullanabilirsiniz.

Twitter’ın QR kod özelliğinin kullanımı işte bu kadar kolay. Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın