KozanBilgi.Net
Uluslararası Ekonomi ve Ticaret Meclisi Kuruldu
Sosyal Medyada Paylaş
2 Eylül 2020
TÜRKEŞ MANGA

Uluslararası Ekonomi ve Ticaret Meclisi Kuruldu

Uluslararası Ekonomi ve Ticaret Meclisi Genel Başkan İsmail Demir tarafından kurularak çalışmalara başladı. KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’ya açıklamada bulunan Genel Başkan İsmail Demir şunları söyledi:

“Uluslararası Ekonomi ve Ticaret Meclisi olarak, Ülkemizin köklü değerlerine inanmış iş ve meslek insanlarının aynı çatı altında yine bu ülke için gücünü birleştirdiği bir ideal için çalışıyoruz. Mevcut ekonomik ve ticari faaliyetlerin geliştirilmesinin ötesinde medeniyetimizin temelini oluşturan manevi değerlerimizden ilham alarak ticari, iktisadi ve sosyal kültürümüzü geliştirmek gayesiyle hareket ediyoruz.

Son iki yüzyıldaki düşünce akımları ve bunların ortaya çıkardığı gelişmelerle ekonomik hayatın nasıl biçimlendiği hepinizin malumudur. Güç ve ilerlemenin getirdiği her avantaj batı dünyasının menfaatine olurken, dünyanın geri kalanı yokluk, sefalet ve çatışmaların kurbanı olmuştur. İnsanlığa rahmet olan mesajın muhatabı olan bizler ise, maalesef, bu manzara karşısında uzunca bir müddet seyirci olduğumuz gibi tesirleri karşısında da korunmasız kaldık.

Milletlerin kendine has değerlerinin çizdiği ufuklar, onların geleceğe uzanan ideallerini belirler. İnanç dünyamızın belirlediği köklü ahlaki değerlerimiz ve kültürümüz de bize kendimize has bir ufuk çiziyor. İşte bu ufka erişmek için en başta ekonomik gücü elde etmek gerekir. Çünkü ekonomik sahada güçlü olanlar, her devirde bağımsız ve belirleyici olmuş; kendi ideallerini yayabilmişlerdir. Tahakküm altında yaşayan birinin nasıl ki idealleri anlamsız bir hayale dönüşür, ödün vermeksizin savunduğumuz ideallerimiz de ekonomik güçten yoksun kaldığı sürece yıkılır gider. İşte bu yüzden güçlü bağımsız ve istikrarlı bir ekonomi diyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KOZAN'DA İKİNCİ GÜNÜNDE DEVAM EDEN ORMAN YANGININ ACI TABLOSU SABAH ORTAYA ÇIKTI
Resim: İsmail Demir – Uluslararası Ekonomi ve Ticaret Meclisi Genel Başkanı

Bugün Türkiye’nin, eskiye nazaran bağımsız olduğunu söyleyebiliyorsak bu, son 15 yıldır özenle takip edilmiş ekonomik politikaların ürünüdür. Yıllarca milletin hakkını gasp eden ve bu milletle bağ kurmaktan yoksun politikacıların yerini alan vatan sevdalısı, millet sevdalısı kadroların eseri olan yeni Türkiye, geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Ülkemiz, kendi ayakları üzerinde bağımsızca durmanın yolunu çizdiği gibi, çevremizde yaşanan insanlık dramlarına karşı yeniden mazlumların umudu haline de gelmiştir. Uluslararası Ekonomi ve Ticaret Meclisi de modernitenin inşa ettiği kalıpların yerine milli ruhumuzla vücut bulan yeni bir anlayışa hizmet edenlerin çatısı olma hedefindedir. Hepimizin özverisi ve gayretiyle her geçen gün daha da büyüyerek ülkemizin milli hedeflerini gerçekleştirme yolunda katkı sağlayacağımıza inancımız tamdır.” dedi

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © Copyright © 2006-2021 KozanBilgi.Net - İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni: Türkeş MANGA