UMAY Tacın Sırrı – Seherhan Kızmaz

UMAY Tacın Sırrı – Seherhan Kızmaz

SEHERHAN KIZMAZ

18.09.1979 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk okulu Sarıyer İlköğretim Okulunda, Ortaokulu Dost Koleji (Cent Koleji) ve İstek Vakfı Tarabya Kemal Atatürk Lisesinde okudu. Lise eğitimini Behçet Kemal Çağlar Lisesinde tamamladı.

Trakya Üniversitesi Tekstil Bölümünün ardından 2008 yılında Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım Bölümünden mezun oldu. 2017 yılına kadar özel tekstil firmalarında çalıştı.

Şu anda tarım ile ilgileniyor ve Anadolu Üniversitesi Tarım Bölümünde eğitim görüyor.

UMAY Tacın Sırrı – Seherhan Kızmaz
Arka kapak yazısı

“Seatle Üniversitesi’nin ünlü genetik profesörü Türkleri sadece genel kültür seviyesinde tanıyordu. Çalışkan asistanı Seren’in Türk olması da ayrı bir ilgiye sebep olmamıştı. 15 asır önce Atilla’nın oğullarının mücadeleyi kaybetmesinden sonra şimdiki Macaristan denen ülkede kalan bir avuç Hun’un başına gelenler değil onu, uzman tarihçileri bile ilgilendirmeyen bir konuydu. Fakat profesör hayatındaki en önemli olayı bu Hunlarla ilgili olarak yaşayacaktı. Düşünmesi bile zor ama Türklerin ve Almanların ataları Tuna boylarındaki yeşil düzlüklerde cedelleşiyordu. Hayatın öğrettiği şey ise iki taraftan da iyi ve kötü insanların bulunduğuydu. Bir kadın bu kadar kötülükle nasıl başa çıkabilirdi? Peki, 2070’li yıllarda karşımıza nasıl bir İstanbul çıkacaktı? Bilim ve bilgelik bu kitapta ayrılmaz bir ikili olarak kader çizgimizin istikametini takip ediyor.”
Prof. Dr. Osman Karatay

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Koncuk’tan Kanun Teklifi: “BAĞ-KUR’lulara Af Getirilsin!”
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın