Ünlü müzisyen Harun Kolçak hayatını kaybetti – Harun Kolçak kimdir?

Ünlü müzisyen Harun Kolçak hayatını kaybetti – Harun Kolçak kimdir?

Sinema sanatçısı Eşref Kolçak’ın oğlu olan Harun Kolçak hayatını kaybetti. Kolçak, 3 yıldır kanser tedavisi görüyordu.

Bir süredir kanser tedavisi gören ünlü sanatçı Harun Kolçak saat 18:00’da fenalaştı. Maslak Acıbadem’de yoğun bakım ünitesine alınan 62 yaşındaki sanatçı Kolçak gece 22:45’te fenalaştı ve 22:50’de hayatını kaybetti.

3 yıldır prostat kanseri tedavisi gören Kolçak’ın son zamanlarda hastalığına böbrek yetmezliğinin de eklendiği belirtildi. Kolçak’ın organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği kaydedildi.

DOKTORUNDAN İLK AÇIKLAMA

Harun Kolçak’ın doktoru Oktay Asoğlu yaptığı açıklama “Harun Kolçak yaşam savaşını kaybetmiştir.Tedavi süreci vardı. Genel olarak vücudun iflasıyla ilgili bir sorun. Son yıllarını çok iyi şekilde geçirdi. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

DOĞUM GÜNÜNDEN 4 GÜN SONRA…15 Temmuz’da doğum gününü kutlayan ve yakın çevresine “Bu yıl doğum günümü kutlamayacağım” diyen Harun Kolçak, doğum gününden 4 gün sonra hayatını kaybetti.Harun Kolçak’ın son zamanlarda “kanseri yendim” dediği belirtilirken, ailesi ve yakınları ise Kolçak’ın fiziksel olarak zayıfladığını söylüyorlardı.

SON TWEETLERİHarun Kolçak sosyal medya hesabından son olarak doğum günü olan 15 Temmuz ile 16 Temmuz’da iki mesaj paylaşmıştı

Kolçak son tweetinde “Unutma; sen gelecek planları yaparken, hayat da kendi planlarını yapıyor” demişti.

twwww

CENAZESİNİN 21 TEMMUZ’DA KALDIRILMASI BEKLENİYOR

Sanatçımız Harun Kolçak’ın cenazesi 21 Temmuz Cuma tarihinde öğlen namazının ardından Teşvikiye Camii’nden kaldırılacaktır ve Bursa Gemlik’teki aile mezarlığında defnedilecektir.

HARUN KOLÇAK KİMDİR?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saadet Partisi'nde Kadın Kolları Sorumlusu'nun erkek olduğu ortaya çıktı

Sinema sanatçısı Eşref Kolçak’ın oğlu olan Harun Kolçak, 15 Temmuz 1955 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sanatçı, Saint Benoit’de eğitimini sürdürdüğü sırada müzik çalışmalarına o yıllarda bas gitar çalarak başlamış, içindeki müzik tutkusu artınca sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak’la konuşarak eğitimini yarım bırakmış ve profesyonel müzik çalışmalarına başlamıştır. Türk pop şarkıcısı, besteci, söz yazarı ve bas gitaristi gibi farklı kimliklerle tanınan Harun Kolçak, ilk çalışmalarına rock müziğin babası olarak tanınan Erkin Koray’la başlamıştır. 1977’de Erkin Koray’ın çıkardığı Tutkusu albümünde bas gitar çalmıştır. Silahlıpoda Ritm 68 orkestrasına 1978 yılında bas gitarist olarak katılan Harun Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğe yönelmiş, Aydın Esen, Neşet Ruacan-Nükhet Ruacan ve Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışmış ve müzikal deneyimini artırmıştır. O dönem Harun Kolçak, Onno Tunç’tan orkestrasına katılması için teklif almıştır.

7 yıl boyunca Onno Tunç Orkestrası`nda bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yapan Harun Kolçak, Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile Kuşadası “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması” ve Antalya “Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması” adlı şarkı yarışmalarında ödüller almıştır. 1991’de Onno Tunç ile ortak yaptığı “Beni Affet” albümü ile büyük çıkış yakaladı. Albümlerinin çoğunda şarkıların söz ve müziği kendine ait olan Kolçak, başka sanatçılara da pek çok eser vermiştir. 1996’da Litvanya’da 13 ülkenin katıldığı “Müzikos Festivalis 96”da “En İyi İkinci Şarkıcı” seçilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çad Cumhurbaşkanı çatışmada öldü

Kolçak, 2012’de Yeniden Doğuyorum adlı solo albüm çıkarmıştır. Ekim 2013 itibariyle Harun Kolçak&Rock Off isimli grup kurmuştur. Can Güney,Yusuf Tunceli ve Orkun Gezer`in olduğu grubun verdiği ilk performansı Okan Bayülgen`in Makina Kafa adlı programda vermişlerdir.
Harun Kolçak 2014 yılında yakalandığı prostat kanseri nedeniyle ameliyat geçirmiştir. “Ölüm hayatta birçok şeye anlam katıyor. Ölümsüz olsaydık, birbirimize değer vermezdik” sözleriyle hastalığıyla nasıl mücadele ettiğini açıklayan Kolçak, kanseri maneviyatı ile yendiğini ve bu esnada alkali diyeti yaptığını söylemiştir.

22 Haziran 2016 Çarşamba günü Harun Kolçak’ın hastalığı yeniden nüksetti. Acil olarak hastaneye kaldırılan Harun Kolçak yeni bir ameliyat geçirdi. Yoğun bakımda tedavi altına alınan sanatçının yakın dostları tarafından Harun Kolçak’ın bilincinin açık olduğu fakat sadece gözüyle tepki verebilmekte olduğu bildirildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın