Utku Asan’ın resitali 28 Kasım Cumartesi saat 19:00’da Akbank Sanat’ta…

Utku Asan’ın resitali 28 Kasım Cumartesi saat 19:00’da Akbank Sanat’ta…

Haber: Ayça Öztorun – KozanBilgi.Net

ERKEN KEŞFEDİLDİ
Utku Asan, İstanbul Marmara Koleji’nde Levent Tanman ile 6 yaşında piyano eğitimine başladı.   2010 yılından bu yana Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı‘nda  Doç. Nurferi Onur ile  piyano eğitimini başarı ile sürdürüyor.

UTKU ASAN’DAN RESİTALLER DİZİSİ

2012 yılında Maltepe Üniversitesi’ndeki ilk büyük resitalini verdi. 13 yaşında MSGSÜ Devlet Konservatuarı Genç Orkestrası ile ilk Orkestra Konserini Şef Erhan Torlularyönetiminde (J. S. Bach Piyano Konçertosu re minör) Robert Kolej’de ardından İdil Biret ve Genç Yetenekler Konserini Ayvalık AIMA’da verdi.

 İş Sanat’ın 2014 -2015 sezonunun parlayan yıldızlar seçmelerini kazanarak, Milli Reasürans’da 22 Aralık 2014’te resital verdi. Bu resitalinde Parlayan Yıldızlar projesi kapsamında en büyüğü 26 yaşında olan 6 parlayan yıldız arasında 15 yaşında mansiyon ödülü alan sanatçı, küçük yaşta kazanmış olduğu başarı sayesinde Gümüşlük Piyano Festivali, Pera Piyano Festivali, CKM, Zorlu Center Şehir Sahnesi, Maltepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Arsu Güzel Sanatlar Akademisi, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi, Marmara Koleji, Enka Okulları, Işık Okulları gibi birçok yerde resital ve konserler verdi.

IMG_7279

UTKU ASAN’IN PROGRAMI YOĞUN 

28 Kasım’da Akbank Sanat Piyano Günleri’nde Piyano Resitaligerçekleştirecek olan Utku Asan; 24 Kasım   Antalya Piyano Festivali Kamuran Gündemir Genç Yıldızlar Konseri’nde, 8 Ocak Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi, 18 Ocak AnkaraCSO Flarmoni Derneği’nde (solo ve oda müziği konseri ) konserler verecek.

YURTDIŞINDAKİ RESİTALLERİ

Ocak ayında İngiltere Oxfort’ta 2 resital daha  gerçekleştirecek olan Utku Asan,

İdil Biret, Hüseyin Sermet, Gülsin Onay, Denis Kozhukhin,Herbert Schuch, Lilya Zılberstein, Karst De Jong, Muza Rubackyte, Jonathan Plowright, Johan Schmidt, Hilary Demske’nın masterclasslarına katılmış, bu virtüözlerce çok başarılı bulunup, parlak bir gelecek vaat ettiği yorumlarını almıştır ve 2014 kasım ayında Antalya Piyano Festivali’nde tanıştığı  dünyaca ünlü piyano virtüözümüz ve devlet sanatçımız  Hüseyin Sermet ile çalışmalarını maddi imkanları  elverdiğince   sürdürmektedir.

UTKU ASAN İÇİN NE DEDİLER?

Piyanist İdil Biret; “Utku Asan, müziğin problemlerini hızla kavrayıp, bunları çözebilecek zekâya sahip çok yetenekli genç bir piyanistimizdir. Yorumlarında ki form anlayışı ve doğal farklılık en etkili özelliklerindendir.” 

Piyanist Hüseyin Sermet;  fırsat buldukça kendisine  zevkle ders vereceğim. Utku’nun  her türlü desteği hak ettiğini düşünüyorum. Zira Utku’da bu istidat var!”

Piyanist Deniz Kozhukhin; “Utku’yu bir başyapıtta dinledim, bence çok güçlü tekniği, çok parlak zekası ve doğal müzik yeteneği ile kabiliyetli  bir genç piyanist. Yeni bilgilere çok hızlı uyum sağlıyor ve inanıyorum ki çok parlak bir gelecek var önünde.” 


PROGRAM

Lv. BEETHOVEN “Appassionata” Op.57

Allegro assai

Piu Allegro

Allegro ma non troppo

F.CHOPIN

Grande Polonaise Brilliante Op. 22

 

  1. RAVEL

Alborado del gracioso

  1. SAY

Ballad no.1 “Nazım”

Ballad no.2 “ Kumru”

Ballad no.3 “Sevenlere dair”

Tarih:   28.11.2015

Saat :   19.00

Mekan :  Akbank Sanat Çok Amaçlı Salon

Biletix Tam 23 TL Öğrenci 13 TL

Adres : AKBANK SANAT Beyoğlu İstiklal Cad. No:8 Beyoğlu İstanbul

(0212) 252 3500 – 01

Image-1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın