Uzman isim tarih verdi: Yüzde 30 zam bekleniyor

Uzman isim tarih verdi: Yüzde 30 zam bekleniyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Meclis Başkanı Şeref Fayat, hammadde fiyatlarındaki döviz bazlı artış nedeniyle hazır giyim ürünlerine sonbahar aylarında yüzde 30 zam beklendiğini söyledi.

Bloomberg’te yer alan habere göre Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Meclis Başkanı Şeref Fayat, son dönemde artan dolar fiyatlarıyla birlikte en çok etkilenen sektörler arasında yer alan hazır giyim sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fayat, hammadde fiyatlarında Döviz bazlı fiyat artışının enflasyonu etkilediğini ve enflasyondaki artışın hazır giyimde tam olarak yansıtılmadığını söyledi.

“YÜZDE 20-30 VE ÜZERİ” 

“Hazır giyimde sonbaharda fiyatlarda yüzde 20-30’u aşan oranda artış yaşamak zorundayız.” diyen Fayat, gerek pandemi, gerekse kurdaki artış sebebiyle sektöre sağlanan desteğin yeterli olmadığını, kapanmaların ise sektörü olumsuz etkilediğini dile getirdi.

Fayat, önümüzdeki dönemde birçok markanın kapandığını görebileceğimizi söylediği değerlendirmesinde, sektör için sağlanan desteğin yıl sonuna kadar devam etmesi gerektiğini düşündüklerini aktardı.

Şeref Fayat, hammadde fiyatlarında döviz bazlı fiyat artışının enflasyonu etkilediğini, enflasyondaki artışın hazır giyimdeki fiyatlara tam olarak yansıtılmadığını ve sonbaharda fiyatlarda yüzde 20-30’u aşan oranlarda artış olabileceğini aktardı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın