KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Vali Demirtaş 15 Temmuz Şehidi İçin Kozan’da Mevlit Okuttu

Vali Demirtaş 15 Temmuz Şehidi İçin Kozan’da Mevlit Okuttu

Adana Valisi Mahmut Demirtaş 15 Temmuz’da şehit düşen özel harekat polisi Aytekin Kuru için mevlit okuttu.

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından düzenlenen hain darbe girişiminde saldırıya uğrayan yerlerden birisi de Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı olmuştu. Saldırıda şehit düşen 42 özel harekat polisinin arasında Kozan’ın Pekmezci köyünden Aytekin Kuru’da bulunuyordu. Adana Valisi Mahmut Demirtaş şehadetinin sene-i devriyesinde Aytekin Kuru’nun Pekmezci’deki kabrini ziyaret ederek baba ocağında mevlit okuttu.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın ev sahipliği yaptığı ve Kozan İlçe Müftülüğü’nün okuduğu mevlit programına Adana İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Kozan Kaymakamı Avni Oral, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Volkan Şahin, AK Parti Kozan İlçe Başkanı Veli Kelebek, il ve ilçe protokolü, özel harekat polisleri, Şehit Aytekin Kuru’nun ailesi ve komşuları katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasının ve 15 Temmuz Şehitleri ile tüm şehitler için dua edilmesinin ardından misafirlere yemek ikramı yapıldı. Vali Demirtaş şehidin ailesi ile yakından ilgilendi. Mevlidin ardından şehit Aytekin Kuru’nun Pekmezci köyündeki kabri ziyaret edildi.

Kozan’da 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında geçtiğimiz hafta bir çok etkinlik düzenlendi. Kozan Kaymakamlığı koordinasyonunda, Kozan Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının desteği ile düzenlenen etkinliklerde son olarak 15 Temmuz akşamı Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşün ardından Türk Büyükleri Meydanında demokrasi nöbeti tutuldu. Binlerce vatandaşın katıldığı demokrasi nöbetine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine yoğun katılım ile 16 Temmuz akşamı da devam edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TÜSİKON’dan Vali Elban’a ziyaret

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın